• W minionym tygodniu wywieźliśmy śmieci z cmentarza. Za pomoc w usunięciu tych śmieci serdecznie dziękuję Panom Jackowi Jarczewskiemu z Adamek i Pawłowi  Dembińskiemu z Chrzanowic. Kolejny wywóz śmieci przewidujemy w listopadzie. Bardzo proszę , aby śmieci odtąd nie rzucać, jak to było dotychczas, na brzegu nowego cmentarza od strony asfaltu.
  • W minionym tygodniu – w celu uniemożliwienia dalszego gromadzenia się gołębi na dzwonnicy oraz na strychu kościoła parafialnego – zabudowaliśmy wszystkie umożliwiające to gromadzenie się otwory, siatką obita listwami. Zabudowy tej dokonał Pan Doruch, stolarz z Dzięcioł. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł 1000 zł.
  • Dziś w kościołach  obchodzona jest Uroczystość Poświęcenia, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu, by była ona miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. Naszą Świątynię Parafialną, jak mówią historyczne zapiski, zaczęto budować 26.10.1779 roku. Dziękujmy dobremu Bogu za to miejsce Jego chwały i korzystajmy z wiarą z tych łask, które Pan Bóg daje w tej świątyni.
  • Dziś gościmy w naszej świątyni parafialnej Katechistów z Drogi Neokatechumenalnej (na każdej Mszy inna para). Dziękujemy za świadectwo wiary, którym się z nami podzielili.
  • Od jutra rozpoczynamy w naszej parafii cykl katechez neokatechumenalnych dla młodzieży od 13 roku życia i dla dorosłych. Katechezy te będą odbywać się z każdy poniedziałek i czwartek po Mszy wieczornej o g. 18.00 i będą trwały do połowy grudnia br.
  • Serdecznie zachęcamy zarówno naszą młodzież, jak i dorosłych do korzystania z tych katechez. Wychodząc z kościoła będzie można zabrać pisemne zaproszenie na te katechezy.
  • Adoracja Jezusa Eucharystycznego w czwartki będzie po katechezie, czyli ok. godziny 19.30.
  • Dziś poświęcamy opłatek, który Pan Organista będzie roznosić do wszystkich rodzin. Ofiara złożona przez parafian jest wynagrodzeniem za obsługę muzyczną niedziel i świąt, oraz za prowadzenie chóru. Pan Organista razem z opłatkiem będzie w tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym roznosił kalendarze diecezjalne. Kalendarze kosztują 5 zł a za opłatki ofiara jest dobrowolna. Bardzo prosimy wszystkich parafian aby przyjęli opłatki i aby zakupili diecezjalne kalendarza. Bóg Zapłać !
  • W miniony piątek otrzymaliśmy kolejną dostawę darów z Kaliskiego Caritasu. Stałych odbiorców darów z Caritas prosimy i przybycie i odbieranie tych darów w parafialnym punkcie Caritas - koniecznie  we wtorek lub środę w godzinach 11.00 – 12.00. Poza tym terminem dary nie będą wydawane.
  • W piątek o godzinie 19.00 kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży.
  • W sobotę o g. 10.00 zbiórka ministrantów.
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu o g. 7.00, 8.00 (Brończyn), 9.00, 10.30, 14.00 – na cmentarzu (nie będzie Mszy wieczorowej) procesja na cmentarzu rozpoczyna się o godzinie 13.30. Jak już informowaliśmy wcześniej, z postanowienia Rady Parafialnej w tym roku będzie na cmentarzu w dniu 1.11.2009 kwesta na rzecz remontu Kaplicy Cmentarnej.
  • Kwesta będzie się odbywała w 3 miejscach przy bramach cmentarza, przez uprawnione do tego osoby z odpowiednimi identyfikatorami.  Nie będzie w tym dniu na cmentarzu dodatkowej tacy ani innej zbiórki, tylko z tej kwesty będzie odjęta odpowiednia ofiara, która każda parafia z tego dnia jest zobowiązana odprowadzić do Kurii Diecezjalnej. Nasza parafia z Uroczystości Wszystkich  Świętych musi odprowadzić do tej kasy kwotę 3200 zł. Prosimy więc wszystkich i o zrozumienie i o ofiarność w tym dniu na cmentarzu.
  • Wierni, którzy od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Zachęcamy, aby przez cały listopad nawiedzać często cmentarz i modlić się za zmarłych.
  • Policję miejscową prosimy o bezpieczne kierowanie ruchem w obrębie cmentarza.
  • W dniach modlitw za zmarłych na końcu nowego cmentarza będą wystawione kabiny WC.
  • Nadal można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych w kancelarii parafialnej a 1 listopada również u kleryka lub księdza na cmentarzu.
  • Jutro kancelaria nie będzie czynna.