1. W uroczystość Wniebowzięcia NMP, po wszystkich Mszach św., przeprowadzona była zbiórka ofiar do puszek jako wsparcie materialne i gest solidarności z poszkodowanymi przez powódź na Słowenii. Zebraliśmy na ten cel 1.620 zł. Bóg zapłać za wsparcie!

  2. Dziś przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Rocha oraz  dożynki parafialne. Na Mszy św. o g. 12.00 będziemy uroczyście dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Wolenia za zorganizowanie wieńca   i darów dożynkowych. 

  3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy artykuły o Światowych Dniach Młodzieży, o pielgrzymkach, o skutkach gniewu i wiele innych.  Nadal też są do nabycia, jak co roku, kalendarze diecezjalne na przyszły rok, po 10 zł. za 1 egz. Kalendarze w tym roku, podobnie jak rok temu,  nie będą roznoszone po domach naszych parafian. Zachęcamy do nabywania ich w naszym kościele.

  4. W przyszłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzą comiesięczną kwestę na rzecz sfinansowania ostatniej naszej inwestycji, którą była renowacja drugiej części naszego parkanu kościelnego. Całkowity koszt wykonania tej inwestycji wyniósł 241.600 zł. Potrzebujemy jeszcze ok. 84.000 zł. aby jak najszybciej  sfinansować całość przeprowadzonej w tym roku inwestycji. Dlatego składając serdeczne podziękowanie ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji. 

  5.  W przyszłą Niedzielę - 27 sierpnia  Urząd Miejski w Błaszkach organizuje Gminne Święto Plonów. Z tej racji w przyszłą niedzielę, w naszym błaszkowskim kościele o g. 14.00 będzie sprawowana Msza św. dożynkowa. Dalsza część dożynek gminnych odbędzie się na stadionie miejskim  w Błaszkach. Zapraszamy.

  6. 8 września o g. 6.00 – jak co roku – wyruszy z naszego kościoła XXI piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45.  Zapisywać się można już w tym tygodniu. Idziemy razem pieszo do sanktuarium w Charłupi Małej, a powrót każdy organizuje we własnym  zakresie.

  7. Przypominamy wszystkim, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zawsze zgłaszamy w kancelarii parafialnej .


  8. Wszystkich zachęcamy wciąż do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. szybkiego ustania wojny  i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie oraz do modlitwy w int. naszej Ojczyzny.