Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Ten numer jest poświęcony głównie osobom w podeszłym wieku, których jest najwięcej w naszych kościołach.  Zachęcamy do nabywania i czytania.

Jutro i w czwartek po Mszach wieczornych o g. 18.00 zapraszam wszystkich chętnych na kolejne katechezy neokatechumenalne prowadzone przez ks. dr. Andrzeja Latonia i grupę katechistów z Drogi neokatechumenalnej z Kalisza. Przybywa uczestników katechez, co bardzo cieszy. Na ostatnim spotkaniu było już ok. 50 osób. Katechezy te wchodzą coraz bardziej w głąb Ewangelii i sensu naszego życia. Dlatego znów bardzo zachęcam  i zapraszam wszystkich do korzystania z wielkiej łaski tych katechez bo naprawdę warto.

W środę o g. 19.00 rozpocznie się  w naszym kościele, a później na plebanii kolejne spotkanie dekanalne wszystkich kapłanów naszego dekanatu. Prosimy przy tej okazji wszystkich o modlitwę za kapłanów w przeżywanym aktualnie w ramach Kościoła Powszechnego Roku Kapłańskim.

W czwartek Adoracja Jezusa Eucharystycznego po katechezie, ok. g. 19.00.

W piątek o g. 19.00 kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ponadgimnazjalnej.

Przyszła niedziela to Niedziela Chrystusa Króla. Rozpocznie ona ostatni tydzień czasu zwykłego Kościoła i będzie apelować do nas o rzeczywiste uczynienie Chrystusa królem całego naszego życia. W ubiegłym roku (26.10.08 r.) gościliśmy w naszej parafii ks. Piotra Kowalka duszpasterza Eucharystycznego Ruchu Młodych

w naszej Diecezji, który zainicjował  powstanie tego ruchu w naszej parafii. Odtąd członkowie tego ruchu mają swoje cotygodniowe spotkania z s. Rafaelą, odpowiedzialną  za ten ruch w naszej parafii. Kilka dni temu grupa ERM z Błaszek (w liczbie 19 osób) brała udział w spotkaniu ERM Diecezji Kaliskiej w

Sanktuarium M.B. w Skalmierzycach k/Kalisza. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o g. 12.00 odbędzie się  uroczysty ceremoniał przyjęcia kilkunastu kandydatów do ERM naszej parafii (dzieci z klas III, IV i V). Niech ta okoliczność będzie zachętą dla innych dzieci szkół podstawowych do wstąpienia i korzystania z tej wartościowej formy chrześcijańskiej formacji jaką jest ERM.

W przyszłą niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii – patronki chórów kościelnych. Dziękować  będziemy przy tej okazji za posługę muzyczno – śpiewaczą  panu organiście i chórowi naszej parafii i polecać ich będziemy Bogu w naszych modlitwach.

Taca z ubiegłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii (wywóz śmieci z cmentarza i spłata kosztów remontu plebanii). Taca ta wyniosła 2900 zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone na tę tacę ofiary. Po Mszach w ubiegłą niedzielę była również zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc Kościołowi prześladowanemu w Indiach. Zebraliśmy na ten cel 970 zł. Bóg zapłać!

Jeszcze w tym tygodniu można zamawiać  w kancelarii parafialnej wypominki roczne za zmarłych. W przyszłą niedzielę wypominki będą już czytane wg. nowej listy wspominkowej.

Przypominam, że pan Organista roznosi, jak co roku, po domach naszych parafian opłatki i kalendarze diecezjalne. Kalendarze kosztują  5 zł., a za opłatki ofiara jest dobrowolna. Bardzo prosimy parafian, aby przyjęli opłatki i aby zakupili diecezjalne kalendarze. Bóg zapłać! Porządek odwiedzin z opłatkiem w tym tygodniu będzie następujący: Pon. Od g. 9.00 – Smaszków i Kostrzewice. Wt. Od g. 13.00 - Bukowina, Śr. Od g. 13.00 – Zawady, Czwartek od g. 13.00 – ul. Kościuszki, Pt. od g. 12.00 – Kamienna, Brzozowiec, Sobota od g. 9.00 – Borysławice (Osiedle) i ul. Kaliska.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Lindner z Gzikowa, która już w przeszłości niejednokrotnie ofia- rowała różnego rodzaju krzewa i drzewka do kościoła, na wikariat  i na probostwo, a ostatnio również ogród plebanijny został wyposażony w nowe krzewa i drzewka zafundowane przez panią Lindnerową. Bóg zapłać!