Wczoraj razem z członkami naszej Rady Parafialnej,  przedstawicielami OSP w Błaszkach i starszymi ministrantami (razem ponad 20 osób przez 6 godzin) przeprowadziliśmy gruntowne sprzątanie naszego kościoła parafialnego. Dbanie o piękno i porządek w świątyni parafialnej powinno zawsze należeć do spraw priorytetowych w parafii. Czystość bowiem i piękno świątyni pomagają bardzo człowiekowi w modlitwie i spotkaniu z Bogiem oraz zachęcają do dbania o czystość i piękno naszych wnętrz, gdyż to my przede wszystkim jesteśmy świątyniami Boga. Bóg zapłać więc Radnym, strażakom i ministrantom za tę wczorajszą posługę porządkowania naszej świątyni. Kolejne gruntowne sprzątanie kościoła planujemy na I Komunię przyszłego roku i poprosimy do tego sprzątania rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Dzisiejsza niedziela Chrystusa Króla Wszechświata rozpoczyna ostatni tydzień  czasu zwykłego Kościoła i apeluje do nas o rzeczywiste uczynienie Chrystusa królem całego naszego życia. Cieszymy się  bardzo, że dziś na Mszy św. o g. 12.00 dwanaścioro uczniów ze szkół podstawowych naszej parafii, po okresowym czasie kandydatury, zostanie przyjętych w sposób uroczysty do Eucharystycznego Ruchu Młodych naszej Parafii. Ruch ten u nas zaczął istnieć jesienią ubiegłego roku, po spotkaniu z ks. Piotrem Kowalkiem – duszpasterzem ERM w naszej Diecezji, którego gościliśmy w naszej parafii w niedzielę 26.10.2009 r. Członkowie Ruchu mają swoje cotygodniowe spotkania z S. Rafaelą, która rok temu, na moją prośbę, zgodziła się wziąć odpowiedzialność za ten ruch w naszej parafii. Bardzo dziękujemy i Siostrze Rafaeli i członkom ERM za piękny trud systematycznego poznawania Jezusa Eucharystycznego, zbliżania się do Niego i świadczenia o Jego miłości innym. Niech ta okoliczność będzie zachętą dla innych dzieci szkół podstawowych do wstąpienia i korzystania z tej wartościowej formy chrześcijańskiej formacji, jaką jest ERM.

Dziś  wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki i chórów kościelnych. Z tej racji dziękujemy naszym chórzystom za śpiew i życzymy im wielu łask Bożych, mocnych głosów i radości ze śpiewania Bogu na chwałę a ludziom na pożytek, a Boga prosimy, aby uczynił ich życie pieśnią ku Jego chwale.

Jutro i w czwartek po Mszach wieczornych o g. 18.00 zapraszam wszystkich chętnych na kolejne katechezy neokatechumenalne prowadzone przez ks. dr. Andrzeja Latonia i grupę katechistów z Drogi neokatechumenalnej z Kalisza. Katechezy te będą trwały do połowy grudnia. Jutro w ramach katechezy będzie liturgia pojednania z możliwością indywidualnej spowiedzi, a po niej dla wszystkich agapa (uczta miłości) w salce k/wikariatki. Na tę agapę każdy, kto chce, może przynieść ze sobą trochę ciasta lub kanapki i złożyć to jeszcze przed katechezą w salce. Serdecznie więc wszystkich zapraszamy.

W czwartek po katechezie, ok. g. 19.00 zapraszam chętnych na Adorację  Jezusa Eucharystycznego.

W piątek o g. 19.00 kolejne, comiesięczne spotkanie młodzieży  ponadgimnazjalnej przygotowującej się do przyjęcia w przyszłym roku sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

W sobotę o g. 10.00 zbiórka ministrantów.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy już Adwent, wraz z nim nowy rok liturgiczny. Zakończenie starego roku liturgicznego niech nas zmobilizuje do rozliczenia się przed Bogiem ze swego dotychczasowego życia i podjęcia dobrych postanowień na przyszłość.

Przypominam, że pan Organista roznosi, jak co roku, po domach naszych parafian opłatki i kalendarze diecezjalne. Kalendarze kosztują  5 zł., a za opłatki ofiara jest dobrowolna. Bardzo prosimy parafian, aby przyjęli opłatki i aby zakupili diecezjalne kalendarze. Bóg zapłać! Porządek odwiedzin z opłatkiem w tym tygodniu będzie następujący: Pon. Od g. 10.00 – Brończyn i ul. Pułaskiego, Wtorek od g. 13.00 – Wójcice i Borysławice, Śr. Od g. 13.00 – ul. Sulwińskiego, Czw. Od g. 13.00 – ul. Sieradzka i Ogrodowa, Pt. od g. 12.00 – Kol. Kokoszki, Felinka-Adamki i Gzików, Sob. Od g. 9.00 – ul. Polna, Młyńska, Projektowana, Szkolna i Kościelna.

Msze św. zbiorowe

Środa 25.11.09

Za ++ Henryka Cichockiego, Józefa Tomczaka, Leonarda Wieczorka, Romana Kuśmierczaka, Helenę Matysiak, O szczęśliwe rozwiązanie dla Ani oraz o zdr. dla jej dziecka,

Piątek 27.11.09

Zapowiedzi przedślubne

1. Dariusz Kwiatkowski, kaw., zam. Borysławice 63, par. Błaszki i Paulina Burszowska, panna, zam. Bracław, par. Gądkowice – zap. I.
  2. Zdzisław Kłysz, wdowiec, zam. Błaszki, ul. Sulwińskiego 10A/24 i Sabina Wojtysiak, wdowa, zam. Kalisz, par. św. Gotarda – zap. II.
  3. Rafał Szenk, kaw. Zam. Borysławice 92, par. Błaszki i Sylwia Henicz, panna, zam. Suchy Las, par. św. Jana Chrzciciela w Chojnicy-Morasko – zap. II.