Dziś  modlimy się za Kościół katolicki na Wschodzie. Po Mszy św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc  temu Kościołowi. Dziś również można nadal nabywać świece wigilijne „Caritas” – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena 5 zł. Świece można kupować w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

Przypominamy, ze obok figury św. Antoniego stoi tzw. „Drzewko życia i miłości”. Podobnie jak w ubiegłych latach, ludzie dobrej woli mogą wziąć z tego drzewka „papierowego Aniołka”, przygotować  dla zapisanego na nim dziecka prezent i później złożyć  go pod choinką w kościele jako miłą niespodziankę  świąteczną dla danego dziecka. Zachęcamy i prosimy. Paczki prosimy przynosić w tym tygodniu do niedzieli, aby w przyszłym tygodniu można było je dostarczyć dzieciom.

Jutro jest spowiedź adwentowa w Wojkowie a w sobotę w Kalinowej. W naszej parafii rekolekcje adwentowe rozpoczną się w 18 grudnia, czyli w przyszły piątek i będą trwały do niedzieli włącznie. Po-

prowadzi je ks. Łukasz Kręczyński z Kalisza. Już dziś proszę wszystkich o modlitwę w int. tych rekolekcji.

We wtorek na Mszy św. o 16.00 będą  poświęcone medaliki dla dzieci pierwszokomunijnych. Po tej Mszy będzie comiesięczne, przygotowujące do I Komunii św. spotkanie z tymi dziećmi i ich rodzicami, i będą  też rozdawane alby. Proszę  więc o obecność wszystkie te dzieci z rodzicami.

Jutro i w czwartek po Mszach wieczornych o g. 18.00 zapraszam wszystkich chętnych na ostatnie już katechezy neokatechumenalne prowadzone już  od półtora miesiąca w naszej parafii przez ks. Andrzeja Latonia i grupę katechistów z Kalisza. Zapraszam zarówno stałych uczestników katechez jak i tych, którzy jeszcze w nich nie uczestniczyli. Jutrzejszemu spotkaniu będzie przewodniczył ksiądz biskup Teofil Wilski i będzie wręczał uroczyście wszystkim uczestnikom spotkania egzemplarz Pisma św. Każdy przynosi ze sobą swoje Pismo św. i karteczkę ze swoim nazwiskiem i imieniem. Po Mszy św. będzie uroczysta agapa. Na tę agapę każdy, kto chce, może przynieść ze sobą trochę ciasta lub kanapki i złożyć to jeszcze przed katechezą w salce. W czwartek po katechezie, ok. g. 19.30 będzie Adoracja Jezusa Eucharystycznego. Po zakończeniu katechez zdeklarowani uczestnicy spotkań wyjadą na 3 dniowe rekolekcje, tzw. konwiwencję.

W piątek katechezy przedmałżeńskiej nie będzie i tak będzie przez całą zimę. Od kwietnia będą kontynuowane i zakończone egzaminem w czerwcu.

W sobotę od g. 8.00 będzie przedświąteczny objazd chorych. W czasie rekolekcji nie będziemy już  do chorych jeździć. Prosimy tych chorych zgłaszać  w tym tygodniu.

W najbliższą sobotę będą  wywożone wszystkie śmieci ze starego cmentarza, najpierw na dół, a jeszcze przed świętami na wysypisko do Bartochowa. Dlatego bardzo proszę, aby w miarę możliwości wszystkie stare kwiaty i wypalone znicze w ciągu tego tygodnia przenieść z grobów na miejsca składowania śmieci. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby wyciąć drzewa na cmentarzu to proszę w tym tygodniu przyjść w tej sprawie do kancelarii par. W sobotę kancelaria nie będzie czynna.

W przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, będzie tzw. taca inwestycyjna przeznaczona na potrzeby remontowe parafii. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć  na ten cel.

Natomiast po Mszach w przyszłą niedzielę  będzie zbiórka przeprowadzona przez młodzież  licealną z powstającego w tym czasie szkolno-parafialnego Caritas. Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc w funkcjonowaniu świetlicy dla dzieci przy ośrodku Pomocy Społecznej w Błaszkach. W celu promocji tej szkolnej organizacji charytatywnej młodzież licealna rozprowadza przez kolejne niedziele tegorocznego Adwentu pisemko „Miłosierdzie”. Za pisemko ofiara jest dobrowolna.

Za dwa tygodnie, jeszcze przed świętami, będziemy rozprowadzać nowy, świąteczny numer naszego pisma dekanalnego Szukajmy Razem.

W przyszły wtorek, 15 grudnia zapraszam całą Radę Parafialną na kolejne spotkanie (opłatkowe).

Na koniec, razem z panem Organistą dziękujemy parafianom za życzliwe przyjmowanie pana organisty i nabywanie od niego opłatków i kalendarzy diecezjalnych.

Msze św. zbiorowe

Środa 9.12.09

Za ++ Henryka Cichockiego, Stanisława Wiśniewskiego, Leonarda Wieczorka, Władysława Jakóbczaka,

Piątek 11.12.09