W tym tygodniu rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne: szkolne dla gimnazjalistów i licealistów oraz parafialne dla wszystkich parafian. Rekolekcje szkolne będą trwały od środy do piątku włącznie, a parafialne od czwartku do niedzieli włącznie. Rekolekcje te poprowadzi ks. Grzegorz Korczak z Łodzi wraz z grupą ewangelizacyjną. Licealiści i gimnazjaliści będą mieć swoje ćwiczenia rekolekcyjne rano w szkołach a następnie o g. 11.00 (gimnazjaliści) i 12.30 (licealiści) w kościele. Uczniów szkół podstawowych zapraszamy na swoje ćwiczenia rekolekcyjne w czwartek, piątek i sobotę o g. 16.00. Wszystkich innych parafian prosimy na spotkania rekolekcyjne w czwartek, piątek i sobotę o g. 7.00, 9.30 lub 18.00. Chorych zapraszamy na specjalną Mszę rekolekcyjną dla nich w sobotę o g. 11.30. W ramach rekolekcji przewidziane są również dwie nauki stanowe: dla młodzieży w piątek po Mszy św. o g. 18.00 oraz dla małżeństw w sobotę po Mszy św. o 18.00. W piątek i w sobotę będzie spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu. Spowiadać się będzie można już pół godziny przed każdą Mszą św. W niedzielę będzie uroczyste zakończenie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Ofiary jakie złożycie na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na wynagrodzenie księdzu rekolekcjoniście za trud prowadzenia tych rekolekcji.

Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie i jest do wglądu dla wszystkich zainteresowanych. Proszę wszystkich o modlitwę w intencji czekających nas rekolekcji.

W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 będzie adoracja Jezusa obecnego w Eucharystii. Zachęcam do udziału. Z racji rekolekcji po adoracji w ten czwartek nie będzie spotkania formacyjnego na plebani.

W sobotę od g. 13.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Będą to ostatnie odwiedziny przed świętami wielkanocnymi. Prosimy nam zgłosić chorych, których mamy w sobotę odwiedzić z posługą sakramentalną.

Chcę się podzielić radością z tego, że tworzymy internetową stronę naszej parafii dostępną pod adresem "www.ParafiaBlaszki.pl”. Strona ta cały czas się jeszcze tworzy, ale już można z niej korzystać. Zachęcamy więc wszystkich, którzy mają dojście do Internetu aby na tę stronę wchodzili i z niej korzystali. W „menu” naszej strony jest m.in. dział „Aktualności”, w którym będą dostępne na bieżąco ogłoszenia parafialne, Msze św. na dany tydzień i wiadomości o aktualnych wydarzeniach w parafii, np. w tym tygodniu program najbliższych rekolekcji parafialnych. Zachęcam więc do korzystania i do dzielenia się z nami twórczymi pomysłami i sugestiami, aby nasza strona internetowa : ”www.ParafiaBlaszki.pl” okazała się jakościowo dobrym i skutecznym medium informacyjnym i ewangelizacyjnym w naszej parafii.

Jeszcze nie wszyscy sołtysi przekazali mi nazwiska przedstawicieli swoich sołectw jako kandydatów do Rady Parafialnej naszej parafii. Proszę to uczynić w tym tygodniu. Nadal również proszę aby zelatorki poszczególnych Kół różańcowych naszej parafii przekazały mi listę osób należących do danego koła różańcowego.

Dziś rozprowadzamy „paschaliki wielkanocne” po 5 zł- na biedne dzieci w diecezji.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu z racji rekolekcji parafialnych czynna tylko w poniedziałek od godz. 9.00 do 11.00.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”.