Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w szczególny sposób zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie Świąt wielkanocnych.
  • Siostrom Obliczankom za ustrojenie kaplicy przechowania Najświętszego Sakramentu (tzw. ciemnicy).
  • Księdzu Tomkowi z grupą osób z Chóru za przygotowanie i ustrojenie „Grobu Pańskiego”.
  • Księdzu Rafałowi za opiekę nad ministrantami i przygotowanie ich do poprawnego uczestnictwa w liturgii Triduum Paschalnego.
  • Panu Organiście i Chórowi za uroczystą „oprawę muzyczną” w czasie Triduum Paschalnego.
  • Panu kościelnemu i jego mamie za gruntowne posprzątanie kościoła na czas Triduum Paschalnego.
  • Strażakom z poszczególnych jednostek OSP z terenu naszej Parafii za trzymanie tzw. warty przy „Grobie Pańskim”w Wielką Sobotę i za czynny udział w nocnej procesji rezurekcyjnej
  • Orkiestrze błaszkowskiej za ich „muzyczny udział” w procesji rezurekcyjnej.
  • Ogrodnikom, właścicielom kwiaciarni i innym osobom, które ofiarowały kwiaty do „Grobu Pańskiego”.
  • Innym osobom, nie wymienionym z nazwy, które w jakikolwiek sposób pomogły nam wszystkim przeżywać świadomie, godnie i owocnie tegoroczne Święta wielkanocne.

Jutro drugi dzień w Oktawie Świąt wielkanocnych, tzw. wielkanocny poniedziałek. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Serdecznie wszystkich zapraszamy i w tym dniu do uczestnictwa w liturgii wielkanocnej. Ofiary jakie jutro złożycie na tacę będą przeznaczone na KUL. Przy tej okazji chcę podziękować za wszystkie ofiary składane na tacę w ciągu roku i poinformować, że te pieniądze nie idą do kieszeni księży, ale są przeznaczone: na świadczenia diecezjalne (ponad 60 tys. zł. rocznie), na opłacenie prądu w kościele oraz zakup różnych materiałów liturgicznych (np. komunikanty, hostie, wino mszalne, olej świecowy, środki czyszczące itp.), a jeśli po opłaceniu powyższych jeszcze coś zostaje z tacy to przeznaczone to będzie na potrzeby inwestycyjne w parafii.

W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam do kościoła na adorację Jezusa obecnego w Eucharystii. Po adoracji na plebani będzie spotkanie formacyjne dla chętnych. Serdecznie zapraszam.

W najbliższy piątek nie ma postu, gdyż jest to kolejny dzień w Oktawie Wielkanocnej, a w Oktawie każdy dzień jest przeżywany jak uroczystość, która znosi post.

W przyszłą niedzielę będziemy rozprowadzać nowy numer naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem”. Proszę o okazanie zainteresowania temu pismu.

W przyszłą niedzielę Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Świnic Warckich – miejsca urodzin i chrztu św. Faustyny. Wyjazd będzie o g. 8.00  Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy u pań: Szczepańskiej i Drobnikowej.

Pragnę Was również już poinformować, że nasza parafia organizuje ośmiodniową pielgrzymkę autokarową do Medziugorje w terminie od 21 do 28 czerwca. Koszt wyjazdu: 350 zł. i 65 Euro. Na wyjazd potrzebny jest paszport. Zapisywać się można u mnie do połowy maja br. Zachęcam oczywiście wszystkich do skorzystania z tej pielgrzymiej oferty.

Dziś rozprowadzamy nowy, dodatkowy, świąteczny numer „Opiekuna”.  Zachęcam do nabywania i czytania.

Dziś życzenia świąteczne przekazuje nam wszystkim nasz biskup diecezjalny.............

Na koniec pragnę i ja wraz z księżmi wikariuszami złożyć wszystkim naszym parafianom i przebywającym w naszej parafii gościom życzenia świąteczne. Niech w Waszych sercach dokona się WIELKANOC. Niech Jezus Zmartwychwstały stanie się dla Was drogą, prawdą i życiem. Przyjmijcie od Zmartwychwstałego radość, pokój i odwagę aby żyć Jego prawdą i gorliwie głosić ją innym