Ogłoszenia parafialne II Niedzieli wielkanocnej 19 – 26.04

W czwartek o 19.00 zapraszam na Adorację Jezusa w Najswiętszym Sakramencie a po niej spotkanie formacyjne na plebanii.

W tym tygodniu wznawiamy katechezy przedmałżeńskie dla młodzieży ponadgimnazjalnej, które się rozpoczęły w październiku ubiegłego roku. W piątek o g. 20.00 pierwsze tegoroczne spotkanie. Obecność wszystkich obowiązkowa. Katechezy te zakończą się w czerwcu egzaminem i trzymaniem odpowiednich świadectw.

25 marca br. zakończył się w naszej diecezji trwający dwa lata I Synod Diecezji Kaliskiej, który ustanowił prawo diecezjalne wiążące wszystkich diecezjan. Synod postanowił między innymi, aby w każdej parafii ustanowić Parafialną Radę do spraw ekonomicznych oraz Parafialną Radę Duszpasterską. Członkami Rad mają być parafianie cieszący się powszechnym zaufaniem, głęboko religijni, szczerze oddani Kościołowi, gotowi lojalnie z nim współpracować, zorientowani w problemach ekonomicznych i duszpasterskich. Mamy już wybranych parafian z wiosek, a teraz musimy wybrać ok. 10 parafian z samych Błaszek do tych Rad. Spotkania Rad będą się odbywać według potrzeby (kilka razy w roku). Radni nie będą ponosić żadnych obciążeń finansowych z racji swej przynależności do Rady ani nie będą otrzymywać żadnych dochodów z tego tytułu.  Rady będą przede wszystkim organem doradczym i wspomagającym proboszcza zarówno w duszpasterstwie jak i w administrowaniu dobrami materialnymi parafii. Proszę więc parafian z Błaszek aby w przeciągu dwóch najbliższych tygodni pomogli mi dokonać wyboru odpowiednich osób na Radnych parafialnych. Można osobiście mi zgłaszać swoją kandydaturę, albo zaproponować  kandydaturę kogoś innego. Proszę również o dyspozycyjność gdy osobiście będę komuś proponował członkostwo w Radach parafialnych.

Cieszymy się bardzo, że mamy już w naszym kościele prezent od tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych. Prezentem tym są obite bordowym materiałem gąbki, którymi są pokryte wszystkie ławki w nawie głównej kościoła. Prezent ten daje podwójny efekt: estetyczny i praktyczny, gdyż odtąd siedzenie w tych ławkach będzie wygodniejsze i cieplejsze. Dzieło to wykonał tapicer z Kępna. Bóg zapłać ofiarodawcom. W przyszłym roku będziemy chcieli w ramach prezentu od przyszłorocznych dzieci pierwszokomunijnych kontynuować pokrywanie gąbką kolejnych ławek w naszym kościele.

Dziś rozprowadzamy nowy numer naszego pisma dakanalnego „Szukajmy Razem”. Tematem przewodnim tego numeru jest szeroko rozumiane cierpienie. Chcemy tym numerem zainteresować osoby cierpiące, chore i niepełnosprawne oraz członków ich rodzin.  Ponadto Sz.R. jest bogatym źródłem informacji na temat wydarzeń, które miały miejsce na przełomie ostatniego kwartału. Między innymi prezentujemy  stronę parafialną parafii Błaszki www.parafiablaszki.pl ze szczegółowym objaśnieniem panelu menu.  Niektóre szkoły podstawowe z terenu naszego dekanatu na łamach naszego pisma promują utalentowanych uczniów, którzy odnoszą sukcesy w różnorodnych konkursach na szczeblu gminnym i powiatowym. Godne polecenia są także nowe broszury, które opisujemy w naszym czasopiśmie. Ponadto parafianie dzielą się swoimi przeżyciami z uczestnictwa w pielgrzymkach. Jak w każdym numerze swoimi informacjami dzieli się Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Nasza młodzież z LO w Błaszkach dzieli się swoimi rozmyślaniami nt. cierpienia. Jest w naszym piśmie jeszcze wiele innych ciekawych artykułów.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy współtworzą nasze dekanalne czasopismo i zapraszamy do współpracy. Zachęcamy wszystkich do nabywania i czytania. Jeden egz. kosztuje 3 zł.

Na koniec pragnę serdecznie podziękować panom: Tadeuszowi Pawlakowi – sołtysowi, Józefowi Mazurowi, Markowi i Pawłowi Dembińskim z Chrzanowic oraz Jarosławowi Kowalczykowi i Krzysztofowi Bratuszewskiemu z Żelisławia za pomoc w wywiezieniu połowy śmieci z cmentarza. Śmieci będą na razie składane na końcu starego cmentarza i poddane segregacji, aby szkło, plastik, metal i gruz odzyskać i odtransportować na wysypisko śmieci. Porządkowanie naszego cmentarza będzie wymagało wiele wysiłku i pomysłowości. Liczę na współpracę i zapraszam do dzielenia się ze mną dobrymi pomysłami w dziedzinie porządkowania naszego cmentarza.    Jutro kancelaria czynna od g. 8.00 do 9.00. Wdowy chcące się formować ku konsekracji proszę o szybki kontakt ze mną.