1. Rozpoczynamy w Kościele tzw. Wielki Tydzień. Dziś na wszystkich Mszach św. jest poświęcenie palm.
2. Nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli oraz książkę pt. „Wszystko o Wielkanocy". Koszt książki wynosi 5 zł. Zachęcamy wszystkich do nabywania dla siebie i dla innych na prezent.
3. Z naszego dekanatu na Światowe Dni Młodzieży udaje się grupa pond 40 osób. Dziś po mszach św. młodzież oraz członkowie Grupy Różanej wraz z ks. Marcinem będzie rozprowadzać chlebki do koszyczka na święconkę – koszt takiej cegiełki to minimum 5zł. Będzie to okazja aby wesprzeć naszą młodzież która udaje się na spotkanie z papieżem oraz naszą grupę Różaną.
4. Próba zespołu Mocni Głosem w środę o g. 16:30, kółko gitarowe o g. 15:00 – I grupa, 15:30 – II grupa.
5. Ogrodników, kwiaciarnie i inne życzliwe osoby prosimy jak co roku o kwiaty do „Grobu Pańskiego" najpóźniej w środę. Prosimy jednak, aby dostarczyć tylko kwiaty koloru białego (LILIA AZJATKA, TULIPAN, KALIA, MARGARETKA, RÓŻA, GERBERA, oraz w doniczkach HORTENSJA).
6. Ofiary na jałmużnę wielkopostną prosimy wrzucać do puszki znajdującej się pod figurą św. Antoniego na filarze pod chórem, a skarbonki „Caritas" przynieść na liturgię w Wielki Czwartek albo w Wielki Piątek i złożyć do przygotowanego na ten cel koszyka koło ołtarza. Ofiary te będą przeznaczone na wsparcie biednych.
7. W Wielki Czwartek powinniśmy zakończyć wszelkie ciężkie prace i porządki. W tym dniu bowiem kończy się Wielki Post i wieczorną Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00 rozpoczynamy Triduum Paschalne czyli święta wielkanocne. Po Mszy Wieczerzy Pańskiej przez trzy godziny, aż do 23.00 kościół będzie otwarty i będzie możliwość adorowania Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Od g. 19.30 do 20.30 adoracja będzie prowadzona przez młodzież, a od g. 20.30 do 23.00 adoracja będzie w ciszy. Zapraszamy!
8. W Wielki Piątek kościół będzie otwarty od g. 8.00 i będzie możliwość Adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie cały dzień aż do g. 23.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. O g. 17.00, rozpoczniemy Drogę Krzyżową z cmentarza do kościoła a Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o g. 18.00.
9. W Wielką Sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od g. 8.00 do 20.00. W tym dniu obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych. Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny będzie w następującym porządku: w kościele od g. 9.00 do 15.00 (co godzinę), a w terenie: Domaniew i Kwasków o g. 11.00, oraz Brończyn i Żelisław o g. 11.30.

10. Czuwanie zmartwychwstania, czyli WIGILIA PASCHALNA, albo inaczej Msza św. Zmartwychwstania (Rezurekcja), najważniejsza w roku liturgicznym, zakończona w Polsce procesją rezurekcyjną, rozpocznie się w sobotę o g. 20.00. Na liturgię tej nocy wszyscy przynosimy ze sobą świece.

11.Wszystkie jednostki straży naszej parafii zapraszamy serdecznie do czuwania przy „Grobie Pańskim" w Wielką Sobotę w godz. od 15.00 do 20.00, do udziału we Mszy Wielka-Nocnej oraz procesji eucharystycznej po tej Mszy. Do udziału w tej procesji zapraszamy również asystę, Chór parafialny, orkiestrę i poczty sztandarowe.

12. W Dzień zmartwychwstania wszystkie Msze św. będą według stałego porządku niedzielnego.

13. Święte Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jest szczytem roku liturgicznego. Dlatego prosimy wiernych o uczestnictwo we wszystkich celebracjach liturgicznych Świętego Triduum Paschalnego.

14. W Niedzielę Miłosierdzia (3 IV) organizowana jest pielgrzymka do Świnic Warckich (miejsca narodzin i chrztu świętej Faustyny. Wyjazd o g. 7.00. Koszt 30 zł. Zapisy u Elżbiety Drobnik i Teresy Szczepańskiej.

15. Przypominamy, że dziś również po Mszach św. osoby z Komitetu społecznego przy Przedszkolu w Błaszkach przeprowadzą zbiórkę pieniężną dla małej Zosi Glapińskiej z Borysławic chorej na nowotwór.

16. Na stolikach pod chórem wyłożone jest archiwalne czasopismo „Szukajmy Razem" poświęcone tematowi cierpienia. Można je brać ze sobą.