1. Dziś kończy się w Kościele w Polsce 72 Tydzień Miłosierdzia. Z tej racji dziś po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Diecezji Kaliskiej. Bóg zapłać za wasze ofiary.

2. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w Polsce jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ósmy Ogólnopolski Tydzień Biblijny w naszym kraju. Zachęcamy wszystkich do odszukania Biblii i zaprzyjaźnienia się ze Słowem Bożym, które powinniśmy czytać, rozważać i którym powinniśmy żyć. Z tej racji zapraszamy w tym tygodniu biblijnym wszystkich chętnych każdego dnia wieczorem, a zwłaszcza w środę i w piątek wieczorem, na Mszę św. połączoną z rozważaniami biblijnymi.

3. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna" oraz książkę pt. „Wszystko o chrzcie św." W „Opiekunie dużo ciekawych artykułów, np. o szemraniu przeciwko bliźnim, a wspomniana książka jest wydaniem specjalnym z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. Wykonana na kolorowym kredowym papierze publikacja nie tylko przybliża nam teologię chrztu ale również historyczne kulisy chrztu Polski. Książka kosztuje 5 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania.

4. W środę, od rannej do wieczornej Mszy św. będziemy przeżywać w naszym kościele Jerycho Maryjne, czyli całodzienną modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy.

5. W środę ma swoje spotkanie „Kółko gitarowe": I grupa o g. 15.00, a II o 15.30. natomiast Zespół „Mocni Głosem" ma swoją próbę w środę o g. 16:30.

6. W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych do kościoła na adorację Jezusa w Eucharystii.

7. W piątek o g.19:00 odbędzie się kolejna Msza święta z modlitwą o uzdrowienie i modlitwami do św. Charbela. Osoby, które jadą w lipcu do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży są proszone do 22 kwietnia wpłacić całość kwoty na wyjazd.

8. W sobotę o g. 10.00 będzie kolejne spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Zapraszamy!

9. Na stolikach pod chórem wyłożone są modlitwy do Bożego Miłosierdzia z cytatami pochodzącymi z „Dzienniczka" św. Faustyny, oraz ulotki z kalendarium wydarzeń 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Można brać gratis. Wszystkich do tego zachęcamy !!!