1. W ubiegłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzali zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji (tynkowania) naszego kościoła. Zebrano na ten cel 1418 zł. Dziękujemy!

2. Dziś po Mszach św., na prośbę papieża Franciszka, będzie przeprowadzona specjalna zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Dziękujemy za złożone ofiary.

3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli oraz „Okno Wiary". W pismach tych dużo artykułów na temat chrztu Polski i chrztu naszego. Zachęcamy do nabywania i czytania.

4. We wtorek, 3 maja, będziemy obchodzić uroczystości NMP Królowej Polski . Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę. O g. 9.00 będzie Msza w int. Ojczyzny i w int. druchów strażaków. Zapraszamy!

5. W środę o godz. 7:45 odbędzie się Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów. Zapraszamy. W środę ma swoje spotkanie „Kółko gitarowe": I grupa o g. 15.00, a II o 15.30. natomiast Zespół „Mocni Głosem" ma swoją próbę w środę o g. 16:30.

6. W czwartek, o g. 16.30 zapraszamy na spotkanie wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na tym spotkaniu będzie kolejna próba generalna uroczystości pierwszokomunijnej. O g. 19.00 w czwartek, zapraszamy chętnych na adorację Jezusa w Eucharystii.

7. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi już pół godz. przed Mszami.

8. W najbliższy piątek – 6 maja o g. 19.00 - ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie wszystkich sołtysów z terenu naszej parafii. Spotkanie odbędzie się na Sali parafialnej.

9. W sobotę, o g. 9.00 będzie spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci pierwszokomunijnych naszej parafii oraz ich rodziców i krewnych. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Intencja Różańca św. na miesiąc maj: za dzieci pierwszokomunijne naszej parafii.

10. W przyszłą niedzielę o g. 10.00 będziemy w naszym kościele parafialnym przeżywać uroczystą Mszę św. Pierwszokomunijną. Wszystkie ławki w prezbiterium i w nawie głównej na tej Mszy św. są zarezerwowane dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Proszę wszystkich aby to uwzględnić przy planowaniu swego uczestnictwa we Mszy św. w przyszłą niedzielę.

11. W sobotę 4 czerwca odbędzie się z naszej parafii wyjazd na Lednicę. Koszt wyjazdu to 50zł (cena obejmuje: przejazd, ubezpieczenie i wejście na pola lednickie) – zapisy u ks. Marcina.

12. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje w dniu 18 maja br. (środa) pielgrzymkę autokarową do Torunia na uroczystość konsekracji świątyni Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Zbiórka o g. 5.00 przy kościele w Błaszkach. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy przyjmują: Elżbieta Drobnik (Tel. 723159191) i Jadwiga Żubrowska (Tel. 438292180). Zachęcamy !

13. W dniach 11 – 17 lipca br. nasza parafia organizuje – jak co roku - wczasorekolekcje nad morzem, w Chłapowie k. Władysławowa, dla dzieci i młodzieży naszego dekanatu. Koszt wyjazdu 500 zł. (można wpłacać ratalnie). Prosimy wcześniej się zapisywać gdyż w późniejszym terminie może zabraknąć wolnych miejsc. Zachęcamy do wyjazdu.
14. Na stolikach pod chórem wyłożone jest archiwalne czasopismo „Szukajmy Razem" poświęcone tematowi powołania wiernych świeckich oraz ulotki z zaproszeniem do parafii Chlewo 6 maja o g. 18.00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Można się także wpisać na listę poparcia projektu ustawy o zakazie aborcji.