1. W ubiegłą niedzielę przeprowadzona była zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Zebrano na ten cel 680 zł. Dziękujemy za złożone ofiary.

2. W miniony piątek odbyło się spotkanie z Rady Parafialnej z Sołtysami naszej parafii. Od jutra Sołtysi będą rozsyłać do mieszkańców swoich sołectw kurendy z ulotką informującą o remoncie naszego kościoła i o cegiełkach na rzecz tego remontu.

3. Dziś przeżywamy w naszej parafii uroczystość I Komunii św. 72 dzieci po długich przygotowaniach w domu, w szkole i w kościele wczoraj przeżyły sakrament pokuty i pojednania się z Bogiem, a dziś po raz pierwszy przyjęły Boga w eucharystycznej postaci do swoich serc. Bogu niech będą dzięki za ten dar. Wszystkich parafian prosimy, szczególnie w tym miesiącu o modlitwę za te dzieci. Dzieci zaś pierwszokomunijne prosimy o jak najczęstsze i godne przyjmowanie Pana Jezusa w Komunii św., oraz regularne przystępowanie do sakramentalnej spowiedzi w I Piątki miesiąca.

4. W ramach prezentu pierwszokomunijnego dla parafii w tym roku zostaną zakupione – podobnie jak przez dwa lata poprzednie - kolejne figury do szopki bożonarodzeniowej wykonane z materiałów żywicznych. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci I-komunijnych za złożone na ten cel ofiary.
5. Przez cały najbliższy, tzw. Biały Tydzień, zapraszam dzieci pierwszokomunijne z rodzinami na Mszę św. wieczorną o g. 18.00 aby przez codzienny udział w Eucharystii zaprzyjaźniać się coraz bardziej z Jezusem. We wtorek o g. 6.15 wyjeżdżamy 3 autokarami z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich opiekunami na Jasną Górę aby tam oddać siebie pod opiekę Matce Bożej. Są jeszcze wolne miejsca. Chętni mogą się zapisywać u ks. Proboszcza jeszcze dziś albo jutro. Koszt wyjazdu 30 zł. od osoby.

6. W piątek - 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy wieczornej będzie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej i ze świecami. +Nabożeństwa te, podobnie jak przez ostatnie lata, będziemy organizować co miesiąc – 13 dnia miesiąca, od maja do października, a od listopada do kwietnia co miesiąc – w pierwsze soboty miesiąca, o g. 18.00 będą nabożeństwa pierwszo sobotnie. Zapraszamy!

7. W środę ma swoje spotkanie „Kółko gitarowe": I grupa o g. 15.00, a II o 15.30. natomiast Zespół „Mocni Głosem" ma swoją próbę w środę o g. 16:30.

8. O g. 19.00 w czwartek, zapraszamy chętnych na adorację Jezusa w Eucharystii.

9. W piątek o godz. 19:15 odbędzie się czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
10. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania prosimy na spotkanie w sobotę o g. 10.00.
11. W przyszłą niedzielę po Mszach św. w naszej parafii jak i w całej Polsce będzie przeprowadzona zbiórka pieniężna na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
12. W sobotę 4 czerwca odbędzie się z naszej parafii wyjazd na Lednicę. Koszt wyjazdu to 50zł (cena obejmuje: przejazd, ubezpieczenie i wejście na pola lednickie) – zapisy u ks. Marcina.

13. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje w dniu 18 maja br. (środa) pielgrzymkę autokarową do Torunia na uroczystość konsekracji nowej świątyni. Zbiórka o g. 5.00 przy kościele w Błaszkach. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy przyjmują: Elżbieta Drobnik i Jadwiga Żubrowska. Zachęcamy !

14. W dniach 11 – 17 lipca br. nasza parafia organizuje – jak co roku - wczasorekolekcje nad morzem, w Chłapowie k. Władysławowa, dla dzieci i młodzieży naszego dekanatu. Koszt wyjazdu 500 zł. (można wpłacać ratalnie). Prosimy wcześniej się zapisywać gdyż w późniejszym terminie może zabraknąć wolnych miejsc. Zachęcamy do wyjazdu.

15. Na stolikach pod chórem wyłożone jest archiwalne czasopismo „Szukajmy Razem". Można się także wpisać na listę poparcia projektu ustawy o zakazie aborcji.