1. W miniony piątek o g. 8.00 była Msza św. dla wszystkich szkół naszej parafii na zakończenie roku szkolnego. Z racji rozpoczynających się wakacji: dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy miłego i owocnego odpoczynku. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach przypominamy o chrześcijańskim obowiązku i przywileju uczestniczenia we Mszy św. w każdą niedzielę.
2. Dziś (niedziela – 26 czerwca) organizujemy - po raz siódmy w naszej parafii – rodzinny festyn parafialno-gminny pod hasłem: „Miłosierdzie". Festyn rozpocznie się o g. 15.00 występem dzieci z Centrum Kultury w Błaszkach, a o g. 18.30 będzie Koncert zespołu „Trzy Gitary". Program festynu jest wywieszony w gablocie oraz podany jest na naszej internetowej stronie parafialnej. Do udziału w tym festynie serdecznie wszystkich zapraszamy. Z racji festynu dziś nie będzie Mszy św. o g. 17.00 tylko o g. 21.00.
3. Dziś po Mszach św. będzie , jak co miesiąc, zbiórka do puszek na rzecz tynkowania naszego kościoła. Będą także rozdawane stosowne „cegiełki" dla ofiarodawców. Cegiełki te będą również do nabycia podczas festynu. Dochód z festynu będzie w całości przeznaczony na tynkowanie kościoła. Prosimy o życzliwość i o zrozumienie.

4. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania.
5. W środę będziemy obchodzić uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o g. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na tzw. Świętopietrze, czyli na konserwację grobu św. Piotra Ap. w Rzymie. W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz „kościelny" Paweł Królak. Pamiętajmy w modlitwie o naszym solenizancie.

6. Członków wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy w środę na comiesięczne spotkanie formacyjne. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a następnie spotkanie na sali parafialnej.

7. W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy o g. 19.00 na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.

8. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi już pół godz. przed Mszą św. Intencja Różańca na lipiec: modlimy się za rolników.
9. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę dnia 10 lipca br. Koszt wyjazdu ok. 45 zł. Zbiórka przy kościele św. Anny o g. 6.00. Zapisy przyjmują: Jadwiga Żubrowska i Elżbieta Drobnik.
10. W dniach 11 – 17 lipca br. nasza parafia organizuje wczasorekolekcje nad morzem, dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do wyjazdu i prosimy się zapisywać jeszcze w tym tygodniu. W gablocie jest umieszczony stosowny plakat. W przyszłą niedzielę (3 lipca) o g. 18.00 w naszym kościele będzie spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na wczasorekolekcje i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

11. Zachęcamy również do udziału w pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z Grupą Różaną w dniach od 9 do 15 sierpnia. Zapisy ruszą od 1 lipca w kancelarii parafialnej lub u ks. Marcina. Szczegóły na plakacie.
12. Dekretem księdza Biskupa Ordynariusza z dniem 30 czerwca br. zostaje zwolniony ze stanowiska wikariusza w parafii Błaszki ks. Rafał Hącia i zostaje skierowany do pracy duszpasterskiej na stanowisku wikariusza w parafii p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu. Na stanowisko wikariusza błaszkowskiego – na miejsce ks. Rafała – przychodzi pracować neoprezbiter, czyli wyświęcony w tym roku ks. Mariusz Przybylski. Ks. Rafał Hącia pracował jako wikariusz w Błaszkach 5 lat. Za ten czas pracy u nas serdecznie dziękujemy i życzymy szybkiego zaklimatyzowania się na nowym miejscu pracy, a ks. Mariuszowi Przybylskiemu życzymy dobrej pracy w naszej parafii. Wszystkich parafian proszę o modlitwę zarówno w intencji ks. Rafała Hąci jak i ks. Mariusza Przybylskiego.

VII Festyn Parafialno-Gminny
„Miłosierdzie"
26 czerwca 2016 r., godz. 15.00-21.00

Program festynu:
15.00 - Otwarcie festynu
15.10 - Występy dzieci i młodzieży z Centrum Kultury w Błaszkach
15.30 - Występ chóru parafialnego
15.50 – Występy dzieci i młodzieży z Centrum Kultury w Błaszkach
16.10 - Część artystyczna przygotowana przez „Błaszkowskie Słowiki"
17.20 – Zespół „Mocni Głosem"
17.40 – Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: „Kościół i Miłosierdzie"
17.50 – Podsumowanie zawodów w siatkówce plażowej