1 . W minioną niedzielę przeżywaliśmy na placu przykościelnym VII rodzinny festyn parafialno-gminny. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim którzy materialnie wsparli nasz festyn, występującym na scenie i na boisku sportowym oraz wszystkim, którzy przybyli na ten festyn aby chwalić Boga i uczestniczyć we wspólnej rozrywce. Dochód z Festynu będzie przeznaczony na renowację naszego kościoła. Szczególne podziękowanie składamy przede wszystkim całej Parafialnej Radzie, która od siedmiu lat jest głównym organizatorem festynu, Panu Burmistrzowi i Dyrektorowi Centrum Kultury w Błaszkach oraz sponsorom: Barowi „Smakosz", Bankowi Spółdzielczemu w Błaszkach oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób nas wsparli. Za wypożyczenie nam ławek i krzeseł dziękujemy bardzo dyrekcji LO i Gimnazjum w Błaszkach. Bóg zapłać!

2 . W minioną niedzielę również – jak co miesiąc- po Mszach św., ale także podczas festynu, były rozprowadzane cegiełki na rzecz renowacji naszej świątyni. Zebrano na ten cel 2610 zł. Dziękujemy za złożone ofiary!

3 . Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". W aktualnym numerze jest artykuł o naszej świątyni parafialnej, o personalnych zmianach wśród kapłanów diecezji kaliskiej oraz o Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Zachęcamy do nabywania i czytania.

4 . Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę dnia 10 lipca br. Koszt wyjazdu ok. 45 zł. Zbiórka przy kościele św. Anny o g. 6.00. Zapisy przyjmują: Jadwiga Żubrowska i Elżbieta Drobnik.

5 . Za tydzień – 11 lipca o g. 5.30 wyjeżdżamy dwoma autokarami z dziećmi i młodzieżą naszej parafii na wczasorekolekcje nad morze. Są jeszcze wolne miejsca więc można się jeszcze zapisywać. Wszystkich proszę o modlitwę o dobre – jak co roku - przeżycie przez nas tych wczasorekolekcji. Dziś (niedziela) o g. 18.00 będzie spotkanie organizacyjne dla uczestników wczasorekolekcji i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

6 . Zachęcamy również do udziału w pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z Grupą Różaną w dniach od 9 do 15 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej lub u ks. Marcina. Szczegóły na umieszczonym w gablocie plakacie.

7 . Już informujemy, że 26 lipca będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Anny, a w niedzielę 21 sierpnia odpust ku czci drugorzędnego patrona tej parafii św. Rocha. W tym dniu też będą w naszej parafii dożynki parafialne. Będziemy uroczyście dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi, przez które Bóg podtrzymuje nasze życie. Proszę aby wieniec dożynkowy na tę uroczystość przygotowali w tym roku wierni z miejscowości Gzików.