1. Dziś dobiegają końca Światowe Dni Młodzieży przeżywane w Krakowie pod przewodnictwem Ojca św. Dziękujmy Bogu ale i prośmy o owocność tego czasu w życiu młodych i nas wszystkich.

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna" i nowy numer „Okna Wiary". Na łamach „Opiekuna" obszerna relacja ze Światowych Dni Młodzieży w diecezji kaliskiej, a w „Oknie Wiary" o Światowych Dniach młodzieży i o miłosierdziu. „Opiekun" kosztuje 2 zł., a koszt „Okna Wiary" 10 zł. za 1 egz. Zachęcamy do nabywania i czytania.

3. Dziś po Mszach św. będzie , jak co miesiąc, zbiórka do puszek na rzecz tynkowania naszego kościoła. Będą także rozdawane stosowne „cegiełki" dla ofiarodawców. Prosimy o życzliwość i o zrozumienie.

4. Jutro (poniedziałek) rozpoczyna się miesiąc sierpień. Jest to miesiąc świąt maryjnych, pieszych pielgrzymek na Jasną Górę oraz miesiąc abstynencji alkoholowej. Episkopat Polski apeluje abyśmy ten miesiąc przeżyli nie tylko w trzeźwości ale i w pełnej abstynencji od alkoholu. Intencja Różańca na sierpień: o trzeźwość w naszym narodzie.
5. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi już pół godziny przed Mszą św. Msze w tym dniu o g. 7.00 i 18.00. Zachęcamy.

6. W piątek wieczorem, ok. g. 19.00 zawita do nas piesza pielgrzymka z Gniezna do Częstochowy (ok. 40 osób), a w sobotę rano o g. 8.00 będzie Msza św. i wyruszenie w drogę. Pielgrzymi będą nocować w gmachu Gimnazjum w Błaszkach.

7. W sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o g. 7.00 i 18.00.

8. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z Grupą Różaną w dniach od 9 do 15 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej lub ks. Marcina. Szczegóły na plakacie.

9. Od jutra będzie już w naszej parafii pracował nowy wikariusz: ks. Mariusz Przybylski, wyświęcony na kapłana w tym roku. Proszę o modlitwę w jego intencji.