1. W minioną niedzielę – jak co miesiąc- po Mszach św. była rozprowadzana zbiórka na rzecz renowacji naszej świątyni. Zebrano na ten cel 3074 zł. Dziękujemy za złożone ofiary!

2. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli oraz nowy numer „Okna Wiary". Na łamach „Opiekuna" obszerna relacja ze Światowych Dni Młodzieży w diecezji kaliskiej, a w „Oknie Wiary" o Światowych Dniach młodzieży i o miłosierdziu. „Opiekun" kosztuje 2 zł., a koszt „Okna Wiary" 10 zł. za 1 egz. Zachęcamy do nabywania i czytania.

3. We wtorek, 9 sierpnia wyruszy z Błaszek VII piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału. Zapisy w kancelarii parafialnej lub ks. Marcina. Szczegóły na plakacie. We wtorek od g. 6.00 będzie pakowanie bagaży, o g. 7.00 Msza św. i po tej Mszy św. wyjście. Głównym odpowiedzialnym za tę pielgrzymkę jest ks. Marcin Szymczak. Pielgrzymom życzymy błogosławieństwa Bożego, dużo sił w nogach i prosimy ich o modlitwę w intencji naszej parafii. Dzisiaj (niedziela) o g. 18.00 w naszym parafialnym kościele będzie spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką. Wszystkich już zapisanych jak i tych, którzy jeszcze chcą się zapisać na tę pielgrzymkę prosimy na to spotkanie.

4. We wtorek wieczorem, ok. g. 18.30 przychodzi do nas piesza pielgrzymka z Koszalina (ok. 300 osób). Kwatermistrzowie w tym dniu ok. g. 12.00 będą odwiedzać domy z prośbą o nocleg dla pielgrzymów. Prosimy parafian o życzliwość i gościnność względem pielgrzymów. O g. 20.30 pielgrzymi będą mieć w kościele w Błaszkach Apel Jasnogórski. Na ten Apel zapraszamy też chętnych parafian i gości.

5. W środę, jak co miesiąc, od rannej do wieczornej Mszy św. będzie w naszym kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i będzie Jerycho Maryjne, czyli całodzienna modlitwa Różańcowa w int. Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę.

6. W sobotę będzie 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy wieczornej będzie procesja fatimska. Wszystkich czcicieli Matki Bożej na tę procesję zapraszamy.

7. W marcu br. przez dwie niedziele na naszym placu kościelnym była przeprowadzana zbiórka pieniężna dla małej Zosi Glapińskiej z Borysławic chorej na nowotwór. Natomiast w przyszły poniedziałek - 15 sierpnia - w uroczystość Wniebowzięcia NMP, nasza parafia organizuje pomoc dla 6-letniej Gabrysi Chojeckiej z Orzeżyna, chorej na nowotwór złośliwy układu nerwowego (neuroblastoma). Kwesta odbędzie się po każdej Mszy św. Bądźmy miłosierni i pomóżmy Gabrysi w leczeniu – każda złotówka ma znaczenie! Za każdą okazaną pomoc dziękujemy! Bliższe informacje znajdziemy na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej.