1. Nasza parafia zorganizowała pomoc dla 6-letniej Gabrysi Chojeckiej z Orzeżyna, chorej na nowotwór złośliwy układu nerwowego (neuroblastoma). Kwesta odbyła się po każdej Mszy św. w miniony poniedziałek, w uroczystość Wniebowzięcia NMP. W czasie kwesty zebrano kwotę 10.220 zł. i przekazano rodzinie chorej Gabrysi. Wszystkim ofiarodawcom za
okazaną pomoc serdecznie dziękujemy!

2. Dziś (niedziela) przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Rocha. Na Mszy św. o g. 12.00 będą dożynki parafialne, czyli dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony ziemi. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Gzikowa za zorganizowanie tegorocznego wieńca i darów dożynkowych oraz za czynny udział w liturgii. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim rolnikom. W przyszłą niedziele będą wojewódzko-diecezjalne dożynki w Liskowie. Centralnym wydarzeniem dożynek będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kaliskiego o g. 13.00.

3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. W numerze między innymi obszerne relacje ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, liczne fotografie, cytaty z papieskich wypowiedzi i świadectwa. Zachęcamy do nabywania i czytania.

4. W przyszłą niedzielę o g. 8.00 organizowany jest wyjazd do Świnic Warckich. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy przyjmują: Elżbieta Drobnik i Teresa Szczepańska.

5. W tym tygodniu Gmina Błaszki organizuje po raz drugi najważniejsze wydarzenie promocyjne w nasze gminie pod nazwą "Błaszkowskie noce". W tym roku wydarzenie to połączone będzie z obchodami święta plonów, które rozpocznie się w przyszłą niedzielę Mszą św. o g. 17.00 w naszym kościele parafialnym. Do kościoła zostaną wniesione dary dożynkowe, które po nabożeństwie zostaną rozdane w trakcie dalszych uroczystości w parku na Pl. Niepodległości. Posesja parafialna znajdująca się między kościołem, plebanią i wikariatką będzie wyjątkowo służyć w tym czasie jako parking. Wjazd na tę posesję będzie od strony ul. Kościelnej.

6. Za dwa tygodnie, w niedzielę 4 września o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii przyspieszoną katechezę przedmałżeńską dla tych, którzy w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli. Katechezy te będą odbywać się przez pięć najbliższych niedziel w sali parafialnej. Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa.

7. 8 września o g. 6.00 – jak co roku – wyruszy z naszego kościoła XII piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. Wszystkich chętnych pątników zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Zapisywać się można już w tym tygodniu w kancelarii parafialnej lub u ks. Marcina. Idziemy razem pieszo do sanktuarium w Charłupi Małej, a powrót każdy organizuje we własnym zakresie. Dziękujemy również wszystkim, którzy uczestniczyli w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę z Grupą Różaną oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli ok. 100 pielgrzymów, którzy wyruszyli z naszej parafii do Częstochowy.