1. Dziś po Mszach św. będzie , jak co miesiąc, zbiórka do puszek na rzecz tynkowania naszego kościoła. Będą także rozdawane stosowne „cegiełki" dla ofiarodawców. Prosimy o życzliwość i o zrozumienie.

2. Dziś (niedziela) w Liskowie są organizowane wojewódzko-diecezjalne dożynki. Centralnym wydarzeniem dożynek będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kaliskiego o g. 13.00.

3. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". W numerze między innymi relacje z pielgrzymki do Częstochowy, podczas której kilka par wyznało sobie miłość oraz fotoreportaż z powrotu do Kalisza. Zachęcamy do nabywania i czytania.

4. Witamy tych, którzy po wakacyjnym urlopie wrócili bądź wrócą w najbliższych dniach szczęśliwie do domu, pracy czy nauki. W czwartek rano rozpoczynamy w kościele parafialnym nowy rok szkolny. Na Mszę św. o g. 8.00 zapraszamy uczniów wszystkich szkół z terenu parafii, nauczycieli, dyrekcji szkół, poczty sztandarowe i rodziców. Apelujemy do wszystkich uczniów o świadomy udział w katechezie szkolnej.

5. Kończą się wakacje. W naszym kościele za tydzień wznowimy cotygodniowe wieczorne adoracje eucharystyczne w czwartki. W najbliższy czwartek jeszcze tej adoracji nie będzie gdyż jest to I Czwartek miesiąca i w tym dniu – jak co roku - odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu organizowana przez naszą diecezję, Radio Maryja i Telewizję TRWAM. Celem pielgrzymki jest oddanie czci św. Józefowi i prośba za Jego wstawiennictwem do Boga w int. życia nienarodzonych oraz rodzin, zwłaszcza tych, które przeżywają trudności. Początek nabożeństwa w Kaliskim Sanktuarium o g. 17.00. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej pielgrzymce.

6. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Msze św. o g. 7.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź pierwszopiątkowa rano, po południu i wieczorem pół godz. przed Mszami św. Szczególnie do skorzystania z sakramentu pojednania z racji rozpoczęcia roku szkolnego zachęcamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

7. W sobotę od g. 9.00 w sobotę będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować i zgłosić.

8. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o g. 12.00, będzie poświęcenie tornistrów najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają uczęszczanie do szkoły. Zachęcamy do skorzystania z tej formy kościelnego błogosławieństwa.

9. W przyszłą niedzielę - 4 września o g. 18.00, rozpoczynamy w naszej parafii przyspieszoną katechezę przedmałżeńską dla tych, którzy w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli. Katechezy te będą odbywać się przez pięć najbliższych niedziel w sali parafialnej. Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa. Prosimy tę informację przekazać osobom zainteresowanym.

10. W przyszły poniedziałek (5 września) o g. 20.00 zapraszamy wszystkich Radnych parafialnych na powakacyjne spotkanie Rady Parafialnej.

11. Intencja Różańca na wrzesień: „O pokój na świecie".

12. Przypominamy, że zamiar postawienia pomnika na cmentarzu zawsze zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

13. 8 września o g. 6.00 – jak co roku – wyruszy z naszego kościoła XII piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. Wszystkich chętnych pątników zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Zapisywać się można już w tym tygodniu w kancelarii parafialnej lub u ks. Marcina. Idziemy razem pieszo do sanktuarium w Charłupi Małej, a powrót każdy organizuje we własnym zakresie.