1. Dziś przeżywamy w Polsce XVI Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia” Tradycyjnie w tym dniu zbierane będą ofiary do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny”, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin z naszej Diecezji. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie po Mszy św. złożyć na ten cel.

1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze są m.in. różne artykuły zachęcające do modlitwy różańcowej. Zachęcamy do nabywania i czytania.

1. Dziś (niedziela) o g. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie egzaminacyjne dla uczestniczących w katechezie przedmałżeńskiej.

1. Przeżywamy miesiąc różańcowy. W dni powszednie: od poniedziałku do piątku dzieci zapraszamy na różaniec o g. 17.00, a dorosłych na Różaniec po Mszy wieczornej.

1. Zachęcamy chętne osoby do śpiewania i grania z ks. Marcinem. Kółko gitarowe ma swoje spotkanie w środę o godz. 16:00. Natomiast próba zespołu Mocni Głosem w środę o godz. 17:00.

1. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy popołudniowej o g. 18.00 będzie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła połączona z modlitwą różańcową. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie wszystkich, a zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.

1. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego.

1. W piątek swoje święto patronalne obchodzić będą nauczyciele i wychowawcy. Wspierajmy nauczycieli, wychowawców i uczniów – zwłaszcza z terenu naszej parafii – z serca płynącą modlitwą.

1. Przyszła niedziela będzie niedzielą powołaniową w naszej parafii. Będziemy gościć dwóch kleryków z Seminarium Duchownego w Kaliszu, którzy podzielą się z nami świadectwem swego powołania i będą się z nami modlić o powołania kapłańskie. Natomiast za dwa tygodnie, w niedzielę 23 października, będziemy w naszej parafii gościć ks. Alfreda Berlaka – Diecezjalnego Duszpasterza Wspólnot Żywego Różańca. Chcemy bowiem reaktywować i tworzyć Żywy Różaniec w naszej parafii.

1. Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.

1. Przypominamy, że zamiar zainstalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy każdorazowo w kancelarii parafialnej.