1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy tzw. „Dzień Papieski”. Po Mszach św. była przeprowadzona zbiórka do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny”. Zebraliśmy na ten cel 1140 zł.  Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na ten cel.

2.  Dzisiejsza niedziela jest niedzielą powołaniową w naszej parafii. Gościmy dwóch kleryków z Seminarium Duchownego w Kaliszu, którzy dzielą się z nami świadectwem swego powołania i modlą się z nami  o powołania kapłańskie. Dziękujemy klerykom za ich obecność, modlitwę  i świadectwo. Taca dzisiejsza będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Kaliszu. Bóg zapłać!

3. Dziś, jak co roku, przeprowadzamy w parafiach liczenie wiernych obecnych na Mszach św. i przystępujących do komunii św.

4. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania. Od dziś też rozprowadzamy książeczki papieskie o pontyfikacie św. Jana Pawła II, z bogatą zawartością informacji i ilustracji. Cena za jeden egz. wynosi 5 zł. Zachęcamy do nabywania w kancelarii, w zakrystii albo przed kościołem.

5. Przeżywamy miesiąc różańcowy. W dni powszednie: od poniedziałku do piątku dzieci zapraszamy na różaniec o g. 17.00, a dorosłych na Różaniec po Mszy wieczornej.

6. W środę przez cały dzień będziemy przeżywać „Jerycho Maryjne”, czyli całodzienną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem, zwłaszcza w int. Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Zachęcamy chętne osoby do śpiewania i grania z ks. Marcinem. Kółko gitarowe ma swoje spotkanie w środę o godz. 16:00. Natomiast próba zespołu Mocni Głosem w środę o godz. 17:00. Zapraszamy również chętne osoby do śpiewania w naszym parafialnym chórze – próby w środę o godz. 19:00.

8. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego.

9. W piątek 21 października o godz. 19:00 odbędzie się kolejna Msza święta z modlitwą o uzdrowienie i modlitwami do św. Charbela. Będzie okazja ucałować relikwie św. Charbela oraz uczestniczyć w namaszczeniu olejami tego świętego z Libanu.

10.  W przyszłą niedzielę - 23 października, będziemy w naszej parafii gościć ks. Alfreda Berlaka – Diecezjalnego Duszpasterza Wspólnot Żywego Różańca. Chcemy bowiem reaktywować i tworzyć Żywy Różaniec w naszej parafii.

11. Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.

12. Informujemy, że osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy żywnościowej Caritas, proszone są o kontakt z GMOPSEM w celu uzyskania skierowania kwalifikującego do pobrania tych produktów.    Zaświadczenia te można następnie składać w ciągu najbliższych dwóch tygodni w kancelarii parafialnej.

13. 15 sierpnia, po każdej Mszy św. odbyła się zbiórka pieniężna na leczenie - chorej na nowotwór Neuroblastoma IV stopnia - Gabrysi Chojeckiej z Orzeżyna. Pragniemy poinformować, że mama chorej Gabrysi składa wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowanie za życzliwość i wsparcie finansowe na leczenie jej córki. W  dowód wdzięczności w niedzielę – 5 lutego 2017 r., o g. 9.00 będzie w naszym kościele odprawiona Msza św. za ofiarodawców, zamówiona przez mamę chorej Gabrysi.