1. Wczoraj (sobota) zakończył się w naszej parafii tzw. Biały Tydzień. Dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom za regularne uczestniczenie w tym tygodniu we Mszy św. i zaprzyjaźnianie się z Jezusem Eucharystycznym oraz za udział w pielgrzymce na Jasną Górę. W ramach prezentu pierwszokomunijnego dla parafii w tym roku rodzice dzieci I-komunijnych złożyli ofiarę pieniężną na budowę nowego parkanu przed kościołem w Błaszkach w wysokości 3.000 zł. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci I-komunijnych za ten dar.

1. W minionym tygodniu na budowę nowego parkanu, która trwa już od trzech tygodni, anonimowy ofiarodawca z Kokoszek ofiarował 500 zł. W sumie więc na dzień 14 maja 2022 r. na rzecz wybudowania nowego parkanu przed kościołem w Błaszkach dysponujemy kwotą 146.766 zł. Dziękując za dotychczasowe datki pieniężne na ten cel nadal prosimy wszystkich o zrozumienie i wsparcie.

1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy między innymi świadectwa o mocy Różańca św. i o udziale w tryptyku „Jak wygrać życie?”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

1. W czwartek wieczorem o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu!

1. 4 czerwca o g. 18.00 będziemy gościć w naszej parafii Księdza Biskupa, który udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. Od września minionego roku do przyjęcia tego sakramentu przygotowuje się młodzież ze szkół ponadpodstawowych oraz młodzież VIII klas szkół podstawowych. W najbliższym czasie odbędzie się egzamin dopuszczający młodzież do przyjęcia tego sakramentu. Dlatego w najbliższy piątek o g. 16.00 zapraszamy na ten egzamin, do sali parafialnej przy plebanii, kandydatów do bierzmowania uczęszczających do szkół ponadpodstawowych. Kandydaci z VIII klas będą mieć egzamin w późniejszym czasie. Na egzamin ten młodzież przynosi ze sobą dzienniczki do bierzmowania. Należy też wybrać i podać imię i nazwisko świadka bierzmowania, którym powinien być chrzestny bądź inna osoba, tylko nie rodzic. Z racji tego wydarzenia prosimy aby kandydaci do bierzmowania, w duchu solidarności, troski i współodpowiedzialności za Kościół, złożyli ofiarę w wysokości 100 zł. od osoby. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup książeczek i krzyży do bierzmowania oraz na inne wydatki związane z bierzmowaniem. Pozostała kwota będzie przeznaczona na budowę nowego parkanu przed kościołem w Błaszkach. Bóg zapłać!

1. Przeżywamy maryjny miesiąc maj. Nadal zapraszamy wszystkich codziennie na nabożeństwa majowe, zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00 Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych i do dbania o nie.

1. Wszystkich zapraszamy nadal do solidarnej i wytrwałej modlitwy w int. szybkiego ustania wojny i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie.