1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy rozmowę z tegorocznymi neoprezbiterami naszej diecezji. Zachęcamy do nabywani i czytania.

1. Jutro, we wtorek i środę – jak co roku przed uroczystością Wniebowstąpienia, będziemy obchodzić dni modlitw o urodzaje modląc się o błogosławieństwo w pracy i dobre urodzaje.

1. W środę zapraszamy na comiesięczne spotkanie Wspólnotę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w naszej Parafii. Najpierw o g. 18.00 będzie Msza św., a po niej spotkanie formacyjne.

1. W czwartek – 26 maja – przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych żyjących i zmarłych mamach !

1. W czwartek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się wyjątkowo 2 godziny wcześniej niż zwykle, czyli o g. 17.00. Chcących uczestniczyć w tej adoracji serdecznie zapraszamy.

1. 4 czerwca br. o g. 18.00 będziemy gościć w naszej parafii Księdza Biskupa, który udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w czwartek i piątek na Msze wieczorne o g. 18.00, a po Mszach św. na spotkania i próby przed bierzmowaniem. W minionym tygodniu już jedna grupa młodzieży zdała egzamin przed bierzmowaniem. Pozostała grupa młodzieży będzie mieć egzamin w dniach 30 i 31 maja. Na egzamin ten młodzież przynosi ze sobą dzienniczki do bierzmowania. Należy też wybrać i podać imię i nazwisko świadka bierzmowania, którym powinien być chrzestny bądź inna osoba, tylko nie rodzic. Kandydaci przygotowujący się do bierzmowania proszeni są również o złożenie, podczas egzaminu do bierzmowania, ofiary pieniężnej w wysokości 100 zł. od osoby. Zebrane pieniądze będą przyniesione w procesji z darami – na Mszy św. z bierzmowaniem w dniu 4.06 br. – jako dar ołtarza. Ofiara ta będzie wyrazem solidarności z parafią do której przynależymy. Będzie też wyrazem naszej odpowiedzialności i troski o swój kościół parafialny, który jest Domem Bożym i naszym domem, w którym przyjęliśmy chrzest i inne sakramenty. Po odliczeniu kwoty, którą trzeba będzie przeznaczyć np., na zakup pamiątkowych krzyży dla bierzmowanych i na udekorowanie i ukwiecenie kościoła, pozostałą kwotę przeznaczymy na budowę nowego parkanu przed naszym kościołem. Z góry składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowanie i „Bóg zapłać” !

1. W przyszłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzą – jak co miesiąc - zbiórkę pieniężną na rzecz nowego parkanu przed kościołem w Błaszkach. Prosimy o zrozumienie i wsparcie.

1. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ - 29 MAJA PRZED BŁASZKOWIANKĄ ODBĘDZIE SIĘ KIERMASZ CHARYTATYWNY CIAST I ZABAWEK DLA JAGODY MICHALAK, KTÓRA CHORUJE NA SMA. PIENIĄDZE Z KIERMASZU ZASILĄ KONTO JAGODY, KTÓRA ZBIERA NA PODANIE TERAPII GENOWEJ. NA KONCIE ZBÓRKI NIE MA JESZCZE POŁOWY SUMY, A POTRZEBNE JEST 10 MLN. NIESTETY CZASU JEST CORAZ MNIEJ, PONIEWAŻ DZIEWCZYNKA OD TYGODNIA PRZEBYWA NA OIOMIE W OSTROWSKIM SZPITALU, GDZIE WALCZY O ŻYCIE. JEJ STAN JEST BARDZO CIĘŻKI, DLATEGO PODANIE LEKU JEST POTRZEBNE JAK NAJSZYBCIEJ. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH I Z CAŁEGO SERCA JUŻ DZIŚ DZIĘKUJEMY ZA OKAZANĄ DO TEJ PORY POMOC.

1. Kaliska Kuria Diecezjalna podaje do informacji, że osoby pragnące zostać organistami, a posiadające predyspozycje muzyczne oraz mające styczność z grą na instrumentach klawiszowych, są zaproszone do podjęcia nauki w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Kaliszu. Nowością w Studium jest specjalizacja KANTORA, czyli prowadzącego śpiewy liturgiczne, zwłaszcza wtedy gdy nie ma organisty. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej.

1. Przeżywamy maryjny miesiąc maj. Nadal zapraszamy wszystkich codziennie na nabożeństwa majowe, zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00 Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych i do dbania o nie.

1. Wszystkich zapraszamy nadal do solidarnej i wytrwałej modlitwy w int. szybkiego ustania wojny i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie.