1.     Dziś Radni Parafialni  przeprowadzą – jak co miesiąc - zbiórkę pieniężną na rzecz nowego parkanu kościelnego. Prosimy o zrozumienie i wsparcie. Dziękujemy naszym Radnym parafialnym za krótkie wystąpienie przed nami i zabranie głosu na temat wspomnianej inwestycji parafialnej. Bóg zapłać!

 

2.     Dziś też, przed „Błaszkowianką”, odbędzie się kiermasz charytatywny ciast i zabawek dla Jagody Michalak, która choruje na SMA, o czym już szerzej mówiliśmy w ubiegłą niedzielę. Zapraszamy na kiermasz i dziękujemy za wsparcie.

 

3.     Dziś  nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywani  i czytania.

 

4.     We wtorek kończy się miesiąc maj. Z serca dziękujemy czcicielom Matki Bożej gromadzącym się codziennie na nabożeństwach majowych, zarówno w kościele jak i przy  figurach i krzyżach przydrożnych. W czerwcu tradycyjnie będziemy oddawać cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 

5.     W środę przypada Dzień Dziecka. Prosimy o modlitwę za wszystkie dzieci. W środę  też zapraszamy na comiesięczne spotkanie Wspólnotę  Koła Przyjaciół Radia Maryja. Najpierw o g. 18.00 będzie Msza św.,  a po niej spotkanie formacyjne w Sali parafialnej.

 

6.     W  czwartek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się wyjątkowo 2 godziny wcześniej niż zwykle, czyli o g. 17.00. Chcących uczestniczyć w tej adoracji serdecznie zapraszamy.

 

7.     Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, która jeszcze nie miała egzaminu, będzie mieć ten egzamin jutro (poniedziałek) według następującego porządku: klasa VIII a – od g. 15.30, kl. VIII b – od g. 16.30, kl. VIII c – od g. 17.30 i kl. VIII d – od g. 18.30. Kandydaci ze Szkoły                                     w Kwaskowie przychodzą na egzamin w dowolnym czasie. Natomiast we wtorek o g. 16.00 będzie jeszcze egzamin dla tych wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogli w nim brać udziału wcześniej i dla tych którzy mają egzamin poprawkowy. Kandydatów do egzaminu poprawkowego prosimy o przybycie wraz z rodzicami.                                                                                                                    Na egzamin młodzież przynosi ze sobą dzienniczki do bierzmowania. Należy też wybrać i podać imię                  i nazwisko świadka bierzmowania, którym powinien być chrzestny bądź inna osoba wierząca i praktykująca ale nie rodzic. Kandydaci przygotowujący się do bierzmowania proszeni są również o złożenie, podczas egzaminu do bierzmowania, ofiary pieniężnej w wysokości 100 zł. od osoby. Z góry składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowanie i „Bóg zapłać” !                                                                              W środę o g. 19.00 rozpocznie się w naszym kościele parafialnym spowiedź przed bierzmowaniem, na którą zapraszamy zarówno kandydatów do bierzmowania jak i ich świadków.    W czwartek i piątek zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania na Msze wieczorne                              o g. 18.00, a po Mszach św.  na ostatnie już spotkania i próby przed bierzmowaniem. Świadków bierzmowania zapraszamy również na choćby jedną próbę przed bierzmowaniem.                                             W najbliższą sobotę będziemy gościć w naszej parafii Ks. Biskupa Łukasza Buzuna, który udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Uroczysta Msza św. z Bierzmowaniem odbędzie się o g. 18.00. Na tę Mszę św., zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich świadków oraz ewentualnie rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia tego sakramentu. Pozostałych wiernych prosimy o uczestnictwo  we Mszy św. w niedzielę. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji naszej młodzieży, zwłaszcza tej, która aktualnie przygotowuje się do przyjęcia Bierzmowania.

 

8.     W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek możliwość spowiedzi już od g. 17.00. Natomiast nabożeństwo pierwszo sobotnie, z racji sobotniego bierzmowania, przekładamy na przyszłą niedzielę o g. 17.00.  Najpierw będzie Msza św., a po niej Różaniec i spotkanie formacyjne dla „Róż różańcowych”. Zapraszamy.

 

9.     W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu Wielkanocnego. Przygotowujmy się do tej uroczystości i w modlitwie prośmy Ducha Świętego aby zstępował i odnawiał oblicze świata, Polski, naszej parafii i nas samych.

 

10.  Wszystkich zapraszamy nadal do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. szybkiego ustania wojny                       i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie.