1. W ubiegłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzili – jak co miesiąc - zbiórkę pieniężną na rzecz nowego parkanu kościelnego. Zebrano na ten cel 2.303 zł. Na dzień 4 czerwca 2022 r. na rzecz wybudowania nowego parkanu przed kościołem w Błaszkach dysponujemy kwotą 149.069 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

 

 

 1. Wczoraj (sobota) o g. 18.00 w naszym kościele parafialnym odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Łukasza Buzuna, który udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Nowo bierzmowanej młodzieży dziękujemy za przystąpienie do sakramentu bierzmowania i życzymy im coraz dojrzalszego życia chrześcijańskiego. W ramach prezentu dla parafii młodzież bierzmowana złożyła ofiarę pieniężną na renowację parkanu kościelnego. Serdecznie dziękujemy młodzieży i ich rodzicom za ten dar. O tym ile wyniosła złożona przez młodzież kwota pieniężna poinformujemy w przyszłą niedzielę.

 

 1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy wspomnienia z wizyty św. Jana Pawła II w Kaliszu, proboszczowskie zmiany personalne w naszej diecezji i wiele innych. Zachęcamy do nabywani  i czytania.

 

 1. Z racji uroczystości Bierzmowania, wczoraj wieczorem nie mogło odbyć się comiesięczne nabożeństwo pierwszo sobotnie w naszej parafii, dlatego przekładamy je na dziś. Najpierw będzie Msza św. o g. 17.00,                  a po niej Różaniec i spotkanie formacyjne dla „Róż różańcowych”. Zapraszamy.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego., a jutro będzie święto NMP Matki Kościoła. Msze św. jutro będą o g. 7.00 i g. 18.00.

 

 1. We wtorek o g. 19.00 ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie Radę Parafialną.

 

 1. W środę w naszej parafii będzie Jerycho Różańcowe czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Wszystkich zachęcamy do skorzystania z tej adoracyjnej modlitwy.

 

 1. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową godzinną adorację Najświętszego Sakramentu, prowadzoną przez kapłana.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w Kościele uroczystość Najświętszej Trójcy. Po Mszach św. w przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na uczelnie katolickie.

 

 1. Za dwa tygodnie - w niedzielę 19 czerwca o g. 10.00, będziemy przeżywać w naszej parafii Komunię rocznicową dzieci, które w ubiegłym roku przystępowały do I Komunii św. Dlatego dzieci klas IV-tych i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 12.00, a po niej na spotkanie przygotowujące do tej dziękczynnej uroczystości.      

 

 1. Informujemy, że 7 czerwca o g. 12.45 na parkingu przy kościele w Błaszkach, Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod diagnostyczne pod kątem różnych dolegliwości, a 21 czerwca w Świetlicach w Bukowinie, Domaniewie i Kwaskowie będą przeprowadzone profilaktyczne badania wzroku. Stosowne ulotki, dotyczące wtorkowego badania są wyłożone na stolikach pod chórem. Więcej informacji na plakatach umieszczonych w gablocie parafialnej.

 

 

 1. Wszystkich zachęcamy nadal do solidarnej i wytrwałej modlitwy w int. szybkiego ustania wojny                       i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie.