1. Tydzień temu gościliśmy w naszej parafii bpa Łukasza Buzuna, który udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. W ramach prezentu dla parafii młodzież bierzmowana złożyła ofiarę pieniężną na renowację parkanu kościelnego w Błaszkach w wysokości 9.100 zł. Serdecznie dziękujemy młodzieży i ich rodzicom za ten dar. 
  W minionym tygodniu pojawił się również nowy darczyńca, który ofiarował na rzecz remontu naszego parkanu kościelnego kwotę 150.000 zł. (sto pięćdziesiąt tysięcy zł.). Choć brzmi to niewiarygodnie tak rzeczywiście się stało. Tym niezwykle hojnym ofiarodawcą jest nasz były parafianin – dr n. med. Karol Majewski – pochodzący z Błaszek. W duchu wdzięczności za tak duże finansowe wsparcie naszych remontów kościelnych, w uroczystość „Bożego Ciała”  (w najbliższy czwartek) o g. 11.00, będzie sprawowana uroczysta Msza św. koncelebrowana. Jeden kapłan będzie ofiarował Mszę św. dziękczynno-błagalną za P. Karola Majewskiego i Jego Rodzinę, a drugi za wszystkich darczyńców naszego kościoła. 
  Serdecznie zapraszamy! 
  Aktualnie na rzecz renowacji parkanu kościelnego w Błaszkach dysponujemy kwotą 308.169 zł.  Ta kwota w zupełności wystarczy na sfinansowanie nowej części frontowej parkanu, nowy podjazd dla wózków,  schody i jeszcze trochę pieniędzy powinno zostać na renowację dalszej części parkanu. Fakt, że pojawił się ostatnio hojny ofiarodawca nie oznacza, że już teraz nasi parafianie mogą czuć się zwolnieni z powinności wspierania inwestycji remontowo-budowlanych przy naszym kościele. Wręcz przeciwnie.  Zamysłem naszego darczyńcy było nie tylko wsparcie konkretnej inwestycji ale również uwrażliwienie, zachęta i mobilizacja naszych parafian do dalszej troski o nasze wspólne dobro jakim jest kościół parafialny i jego otoczenie. Czeka nas bowiem jeszcze nie tylko dokończenie renowacji parkanu ale i malowanie wnętrza naszej świątyni. Dziękując więc Panu Bogu, św. Józefowi, p. Karolowi Majewskiemu i wszystkim innym darczyńcom za dotąd wykonane dobre dzieła nadal prosimy wszystkich o zrozumienie i wsparcie. Szczęść Boże!

 

 1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna”z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywani  i czytania. Dziś też po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na uczelnie katolickie. Bóg zapłać !

 

 1. W przyszłą niedzielę o g. 10.00, będziemy przeżywać w naszej parafii Komunię rocznicową dzieci, które w ubiegłym roku przystępowały do I Komunii św. Dlatego dzieci klas IV-tych i ich rodziców zapraszamy na spotkania przygotowujące do tej uroczystości dziś po Mszy św. o g. 12.00 oraz jutro i we wtorek o g. 16.30.  Natomiast spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców będzie w piątek od g. 17.00 do 18.00. Jeżeli komuś nie pasuje ten termin to oczywiście może się wyspowiadać w innym terminie.
 2. W środę o g. 17.00 zapraszamy do kościoła, na spotkanie z siostrami i paniami katechetkami, wszystkie dzieci chętne do sypania kwiatków przed Panem Jezusem Eucharystycznym podczas procesji Bożego Ciała. Będzie próba sypania kwiatków.  Prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą koszyczki z liśćmi.

 

 1. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość „Bożego Ciała” – Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.00, 11.00 i o g. 17.00. Po Mszy św. o g. 11.00 będzie – jak co roku – procesja do 4 Ołtarzy na Placu Niepodległości. Prosimy, aby odpowiedzialność za przygotowanie ołtarzy na „Boże Ciało” w tym roku wzięły te same osoby, które co roku przygotowywały te ołtarze w tym samym miejscu. Czwarty ołtarz będzie na Pl. Niepodległości 31, czyli przy pierwszym budynku od ul. Kaliskiej – własność Sylwestra Tokarka. Na procesję zapraszamy asystę, chór, OSP, orkiestrę, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne i „rocznicowe”,  Krucjatę Eucharystyczną oraz wszystkich wiernych. Policję miejscową prosimy o zabezpieczenie trasy podczas procesji „Bożego Ciała” od g. 11.30 do 14.00. Przez całą Oktawę po „Bożym Ciele” zapraszamy wszystkich do udziału we Mszach wieczornych, a po nich będzie procesja eucharystyczna, na którą zapraszamy szczególnie asystę, a także strażaków i dzieci.  W najbliższy czwartek nie będzie, wieczornej adoracji eucharystycznej, gdyż w tym dniu  adoracja będzie w czasie procesji  z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy.

 

 1. Informujemy, że 22 czerwca o g. 16.00 na Sali Centrum Kultury w Błaszkach będzie przeprowadzona Akcja informacyjna dotycząca projektowanej Obwodnicy Błaszek. Przypominamy także, że niebawem w kilku miejscach na terenie naszej parafii będą przeprowadzone profilaktyczne badania wzroku.  Więcej informacji o wspomnianych wydarzeniach  na plakatach umieszczonych w gablocie parafialnej.

 

 

Zachęcamy nadal do wytrwałej  modlitwy o szybkie ustanie wojny i  upragniony pokój na Ukrainie.