1. Dziś Radni Parafialni przeprowadzą comiesięczną zbiórkę pieniężną na rzecz dalszej renowacji naszego parkanu kościelnego. Prosimy o zrozumienie i wsparcie!

1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze prezentowane są zmiany personalne księży w naszej diecezji. Zachęcamy do nabywania i czytania.

1. W środę obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą w tym dniu

o g. 7.00 i g. 18.00. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na konserwację grobu św. Piotra Ap. w Rzymie. Składamy życzenia naszemu p. „kościelnemu” Pawłowi i wszystkim solenizantom tego dnia.

1. W środę zapraszamy na spotkanie Wspólnotę Apostolstwa pomocy Duszom Czyśćcowym. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne.

1. W najbliższy czwartek nie będzie już wieczornej Adoracji eucharystycznej. Będzie ona wznowiona po wakacjach!

1. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek spowiedź pierwszo piątkową rozpocznie się od g. 17.00. Natomiast w sobotę o g. 18.00, jak co miesiąc, będzie Msza św. połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie wspólnotę Róż Różańcowych przypominając, że w tym dniu właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca na lipiec: „Za rolników naszej parafii”.

1. W sobotę - 10 września 2022 r. odbędzie się diecezjalna pielgrzymka srebrnych i złotych jubilatów sakramentu małżeństwa do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Wzorem lat ubiegłych zwracamy się z prośbą do naszych parafian przeżywających w tym roku 25-lecie i 50-lecie sakramentu małżeństwa o zgłoszenie nam do przyszłej niedzieli następujących danych: imiona i nazwiska jubilatów, datę ślubu oraz adres zamieszkania. Dane te zostaną przesłane do Kurii Diecezjalnej, która następnie przygotuje i wyśle do jubilatów imienne zaproszenia.

1. INSTYTUT TEOLOGICZNY DIECEZJI KALISKIEJ IM. BŁ. FRANCISZKA STRYJASA ogłasza rekrutację do Studium Teologiczno-katechetycznego, Józefologicznego bądź do Szkoły Liderów Parafialnych. Rekrutacja od 1 czerwca do 15 lipca br. Drugi termin rekrutacji we wrześniu br. Więcej informacji na ten temat na plakacie wywieszonym w gablocie parafialnej. Prosimy wszystkich o zainteresowanie się tą propozycją.

1. Na stolikach pod chórem nadal wyłożone są mini - poradniki dla rodziców chcących chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniem od cyfrowych mediów oraz książeczki o tajemnicy Mszy św. Wierni zainteresowane tymi publikacjami mogą wziąć je ze sobą za dobrowolną ofiarą.

1. Z racji rozpoczętych już wakacji: dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy miłego i owocnego odpoczynku. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach przypominamy o chrześcijańskim obowiązku i przywileju uczestniczenia we Mszy św. w każdą niedzielę.

2. Zachęcamy nadal do wytrwałej modlitwy o szybkie ustanie wojny i upragniony pokój na Ukrainie.