dzień temu Radni Parafialni przeprowadzili comiesięczną zbiórkę pieniężną na rzecz dalszej renowacji naszego parkanu kościelnego. Zebrano na ten cel 1.710 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Na dzień 2 lipca 2022 r. na rzecz wspomnianej inwestycji dysponujemy kwotą 309.879 zł.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuły o wakacjach, o propozycjach gdzie warto pojechać, aby odkryć piękno naszego kraju, o polskim podróżniku, który rowerem samotnie przemierzył Afrykę i wiele innych. Zachęcamy do nabywania i czytania.

We wtorek Msza św. w Błaszkach będzie tylko rano o g. 7.00 i o g. 7.30, natomiast nie będzie Mszy św. wieczornej o g. 18.00. Prosimy o wyrozumiałość.

W środę po Mszy wieczornej o g. 18.00 swoje spotkanie będzie mieć „Koło Przyjaciół Radia Maryja”. Zapraszamy!

W sobotę (9 lipca), w godz. od 10.00 do 15.00, w sanktuarium Matki Bożej w Chełmcach odbędzie się rejonowy dzień skupienia dla wspólnot Żywego Różańca, również z naszego dekanatu. Członków Wspólnoty Żywego Różańca z naszej parafii serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Osoby zdecydowane na wyjazd na to spotkanie prosimy o zgłoszenie się do ks. Proboszcza do najbliższej środy włącznie.

W najbliższą niedzielę (10 lipca) organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na Jasną Górę. Zbiórka przy kościele św. Anny w Błaszkach – o g. 6.00. Zapisy przyjmują: Elżbieta Drobnik i Teresa Szczepańska. Więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Ponownie informujemy, że w sobotę - 10 września 2022 r. odbędzie się diecezjalna pielgrzymka srebrnych i złotych jubilatów sakramentu małżeństwa do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Wzorem lat ubiegłych znów zwracamy się z prośbą do naszych parafian przeżywających w tym roku 25-lecie i 50-lecie sakramentu małżeństwa o zgłoszenie nam do przyszłej niedzieli następujących danych: imiona i nazwiska jubilatów, datę ślubu oraz adres zamieszkania. Dane te zostaną przesłane do Kurii Diecezjalnej, która następnie przygotuje i wyśle do jubilatów imienne zaproszenia.

INSTYTUT TEOLOGICZNY DIECEZJI KALISKIEJ IM. BŁ. FRANCISZKA STRYJASA ogłasza rekrutację do Studium Teologiczno-katechetycznego, Józefologicznego bądź do Szkoły Liderów Parafialnych. Rekrutacja od 1 czerwca do 15 lipca br. Drugi termin rekrutacji we wrześniu br. Więcej informacji na ten temat na plakacie wywieszonym w gablocie parafialnej. Prosimy wszystkich o zainteresowanie się tą propozycją.

Już informujemy, że 24 lipca (niedziela) będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Anny, a w niedzielę 14 sierpnia odpust ku czci św. Rocha. W tym dniu też będą w naszej parafii dożynki parafialne. Będziemy uroczyście dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi, przez które Bóg podtrzymuje nasze życie. Prosimy aby wieniec dożynkowy na tę uroczystość przygotowali w tym roku mieszkańcy sołectwa Smaszków - Kostrzewice.

Na stolikach pod chórem nadal wyłożone są mini - poradniki dla rodziców chcących chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniem od cyfrowych mediów oraz książeczki o tajemnicy Mszy św. Wierni zainteresowane tymi publikacjami mogą wziąć je ze sobą za dobrowolną ofiarą.

Zachęcamy nadal do wytrwałej modlitwy o szybkie ustanie wojny i upragniony pokój na Ukrainie.