Dziś kończy się XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa - akcja modlitewna za polskich kierowców i bezpieczeństwo na drogach połączona. Z powodu tej akcji tydzień temu przeprowadziliśmy misyjną zbiórkę na środki transportu dla polskich misjonarzy w krajach ich posługi i pracy. Zebraliśmy na ten cel 1.400 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziś Radni Parafialni po wszystkich Mszach św. przeprowadzą zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji parkanu kościelnego. Składając podziękowanie ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych kościelnych inwestycji.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Dziś (niedziela) będzie w naszej parafii nocować 40-to osobowa grupa pielgrzymów pielgrzymki „Promienistej” z Gniezna na Jasną Górę. Jutro (poniedziałek) ok. g. 8.00 w naszym parafialnym kościele pielgrzymi ci będą mieć Mszę św.

Jutro rozpoczyna się sierpień - miesiąc świąt maryjnych, pieszych pielgrzymek na Jasną Górę oraz miesiąc abstynencji alkoholowej. Episkopat Polski apeluje abyśmy ten miesiąc przeżyli nie tylko w trzeźwości ale i w pełnej abstynencji od alkoholu.

W piątek przypada I Piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi. Spowiedź ta będzie w naszym kościele w godz. od 17.00 – 18.00. Zapraszamy.

W sobotę, z racji I Soboty miesiąca po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo pierwszo sobotnie. Intencja Różańca na sierpień: „O trzeźwość w naszej Ojczyźnie”.

Zachęcamy wciąż wszystkich wiernych do wytrwałej modlitwy o szybkie ustanie wojny i upragniony pokój na Ukrainie.