1. Dziś przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Rocha oraz dożynki parafialne. Na Mszy św. o g. 12.00 będziemy uroczyście dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Smaszkowa i Kostrzewic za zorganizowanie wieńca i darów dożynkowych. Prosimy też aby przedstawiciele tej miejscowości pojechali z tym wieńcem w przyszłą niedzielę – 21 sierpnia br. do Grabowa nad Prosną i tam podczas Eucharystii o g. 14.00 reprezentowali nasz dekanat w dożynkach diecezjalnych.

1. Jagódka Michalak z Sobiesęk wciąż potrzebuje pomocy otwartych serc. Jagódka choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Kwota którą jak najszybciej próbujemy zebrać pozwoli na podanie terapii genowej, która w Polsce jest nierefundowana. Rodzice błagają o pomoc dla swojej córki. Do kwoty pełnej na lek dla Jagódki brakuje jeszcze ponad 2 mln zł. W dzisiejszą niedzielę – 14 sierpnia br., znów będzie można wspomóc małą Jagódkę. Od g. 7.00 na placu przed „Błaszkowianką” zapraszamy na kiermasz ciast !

1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuły o pielgrzymkach, rozmowę o posłudze kapelanów wojskowych w czasie pokoju i wojny oraz o perspektywach Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego i wiele innych. Zachęcamy do nabywania i czytania

1. Jutro (poniedziałek) przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu na każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół, zbóż, owoców i kwiatów. O g. 9.00 będzie Msza św. w int. Ojczyzny i Wojska Polskiego. Natomiast Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje jutro o g. 21.00 Apel Jasnogórski przy pomniku „Bohaterów tej ziemi” i zaprasza wszystkich na wspólną modlitwę.

1. W środę będzie w naszej parafii „Jerycho Maryjne”, czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy.

1. Przeżywamy sierpień - miesiąc świąt maryjnych, pieszych pielgrzymek na Jasną Górę oraz miesiąc abstynencji alkoholowej. Przypominamy, że Episkopat Polski apeluje abyśmy ten miesiąc przeżyli nie tylko w trzeźwości ale i w pełnej abstynencji od alkoholu. Chodzi o to aby w ten sposób wynagrodzić Bogu za grzechy pijaństwa i wypraszać łaskę trzeźwości w naszej Ojczyźnie.

1. Za trzy tygodnie, w niedzielę 4 września o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii katechezę przedmałżeńską dla tych, którzy w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa, a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli. Katechezy te będą odbywać się przez pięć niedziel w sali parafialnej. Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa. Zapraszamy.

1. 8 września o g. 6.00 – jak co roku – wyruszy z naszego kościoła XIX piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. Zapisywać się można już w tym tygodniu. Idziemy razem pieszo do sanktuarium w Charłupi Małej, a powrót każdy organizuje we własnym zakresie.

1. Zachęcamy wciąż wszystkich wiernych do wytrwałej modlitwy o szybkie ustanie wojny i upragniony pokój na Ukrainie.