1. Dziś w Grabowie n/Prosną organizowane są diecezjalne dożynki. Nasz dekanat wraz  z wieńcem dożynkowym będą reprezentować na tych dożynkach mieszkańcy Smaszkowa                     i Kostrzewic, którym za tę dyspozycyjność i posługę serdecznie dziękujemy. Przy tej okazji informujemy, że mieszkańcy tych miejscowości z racji tegorocznych dożynek parafialnych złożyli ofiarę pieniężną na rzecz inwestycji kościelnych w kwocie 2.416 zł. Bóg zapłać.                                 Pragniemy poinformować, że  Msza św. dziękczynno-błagalna w int. mieszkańców Smaszkowa i Kostrzewic będzie sprawowana w Błaszkach w dniu 26 grudnia br. o g. 7.00.

 

  1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy  artykuły                 o pielgrzymkach, rozmowę o posłudze kapelanów wojskowych w czasie pokoju i wojny oraz                              o perspektywach Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Zachęcamy do nabywania i czytania

 

  1. 28 sierpnia Urząd Miejski w Błaszkach organizuje Gminne Święto Plonów. Z tej racji                      w przyszłą niedzielę, w naszym błaszkowskim kościele o g. 14.00 będzie sprawowana Msza św. dożynkowa. Dalsza część dożynek gminnych odbędzie się na stadionie miejskim  w Błaszkach. Zapraszamy.

 

  1. W przyszłą niedzielę Radni Parafialni po wszystkich Mszach św. przeprowadzą zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji parkanu kościelnego. W sumie na dzień 20 sierpnia br. na wspomniany cel dysponujemy kwotą 315.036 zł. Składając podziękowanie ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych kościelnych inwestycji.

 

  1. 30 sierpnia (wtorek) organizujemy tzw. Wakacyjny Dzień Ministrantów w Kalinowej. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich naszych ministrantów do udziału w tym wydarzeniu. Apelujemy też do rodziców naszych ministrantów o umożliwienie swoim synom wzięcia udziału we wspomnianym wydarzeniu. W programie przewidujemy Mszę św., warsztaty liturgiczne, zwiedzanie dworku Moniuszki w Kalinowej, mecz piłki nożnej, grę terenową, grill i inne atrakcje. Szczegółowy program „Dnia” umieszczony jest w gablocie parafialnej i na internetowej „stronie ministranckiej”. Zapisywać się można w tym tygodniu w zakrystii lub u diakona Marka Szczepańskiego (Tel. 505482223).

 

 

  1. Za dwa tygodnie, w niedzielę 4 września o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii katechezę przedmałżeńską dla tych, którzy w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa,                     a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli. Katechezy te będą odbywać się przez pięć niedziel w sali parafialnej. Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa. Zapraszamy.

 

  1. 8 września o g. 6.00 – jak co roku – wyruszy z naszego kościoła XX piesza pielgrzymka do B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45.  Zapisywać się można już w tym tygodniu. Idziemy razem pieszo do sanktuarium w Charłupi Małej, a powrót każdy organizuje we własnym  zakresie.

 

  1. Dekretem księdza Biskupa Ordynariusza z dniem 24 sierpnia br. zostaje zwolniony ze stanowiska wikariusza w parafii Błaszki ks. Mariusz Dylak i zostaje skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie.  Na stanowisko wikariusza błaszkowskiego – na miejsce ks. Mariusza Dylaka – przychodzi pracować ks. Zbigniew Kołodziejczyk.                                Mariusz Dylak pracował jako wikariusz w Błaszkach  1 rok. Za ten czas pracy                   dziękujemy i życzymy szybkiego zaklimatyzowania się na nowym miejscu, a ks. Zbigniewowi Kołodziejczykowi życzymy dobrej pracy w naszej parafii. Wszystkich parafian prosimy                               o modlitwę zarówno w intencji ks. Mariusza Dylaka jak i  ks. Zbigniewa Kołodziejczyka.

 

  1. Zachęcamy wciąż wszystkich wiernych do wytrwałej modlitwy o szybkie ustanie wojny                           i  upragniony pokój na Ukrainie.