Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuły o pielgrzymkach, o dożynkach diecezjalnych i wiele innych. Zachęcamy do nabywania i czytania


Dziś Urząd Miejski w Błaszkach organizuje Gminne Święto Plonów. Z tej racji dziś, w naszym błaszkowskim kościele o g. 14.00, będzie sprawowana Msza św. dożynkowa. Po Mszy św. dalsza część dożynek gminnych odbędzie się na stadionie miejskim w Błaszkach. Zapraszamy.


W dzisiejszą niedzielę Radni Parafialni po wszystkich Mszach św. przeprowadzą comiesięczną zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji parkanu kościelnego. Bóg zapłać za Wasze ofiary!


Po wakacyjnej przerwie wznawiamy próby scholi naszej parafii. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek o g. 16.00 w Sali przy domu S. „Obliczanek”. Zapraszamy na to spotkanie również nowe osoby chętne do współpracy w śpiewaniu na chwałę Bożą.


We wtorek organizujemy tzw. Wakacyjny Dzień Ministrantów. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich naszych ministrantów do udziału w tym wydarzeniu, które odbędzie się w Kalinowej. Szczegółowy program „Dnia” umieszczony jest w gablocie parafialnej i na „stronie ministranckiej”. Zapisywać się można jeszcze dziś i jutro w zakrystii lub u diak. Marka Szczepańskiego (Tel. 505482223).


Członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy na comiesięczne spotkanie w środę. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a następnie spotkanie formacyjne.


W czwartek rano rozpoczynamy nowy rok szkolny. Na Mszę św. o g. 8.00 zapraszamy uczniów szkół z terenu parafii, nauczycieli, dyrekcje szkół, poczty sztandarowe i rodziców. Apelujemy do wszystkich uczniów o świadomy udział w katechezie szkolnej. W czwartek też odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu organizowana przez naszą diecezję, i Radio Maryja. Początek nabożeństwa o g. 17.00. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.


W piątek przypada I Piątek miesiąca. Spowiedź pierwszo piątkowa zacznie się o g. 17.00. Zapraszamy zwłaszcza uczniów szkół z terenu parafii.


W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy więc chorych chcących takich odwiedzin zgłosić w tym tygodniu w kancelarii parafialnej i przygotować ich do tych odwiedzin. Z racji I Soboty miesiąca, po Mszy wieczornej, będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii, przypominając że wtedy właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca na wrzesień: „O pokój na świecie”.


W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o g. 12.00 będzie poświęcenie tornistrów najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają uczęszczanie do szkoły. Zachęcamy do skorzystania z tej formy kościelnego błogosławieństwa. Natomiast w przyszłą niedzielę, o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii katechezę przedmałżeńską dla tych, którzy w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa, a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli. Katechezy te będą odbywać się przez pięć najbliższych niedziel w sali parafialnej. Zapraszamy.


8 września o g. 6.00 – jak co roku – wyruszy z naszego kościoła XX piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Można się już zapisywać. Koszt udziału – 10 zł. Idziemy razem pieszo do sanktuarium w Charłupi Małej, a powrót każdy organizuje we własnym zakresie.


Witamy dziś w naszej parafii nowego wikariusza – ks. Zbigniewa Kołodziejczyka, który dotychczas pracował w Parafii p.w. NSPJ w Gorzycach Wielkich, a teraz dekretem biskupa kaliskiego został skierowany do Błaszek. Życzymy ks. Zbigniewowi szybkiego zaklimatyzowania się i dobrej pracy w naszej parafii. Wszystkich zaś parafian prosimy o modlitwę w int. nowego ks. wikariusza naszej parafii.


Zachęcamy wciąż wszystkich wiernych do wytrwałej modlitwy o szybkie ustanie wojny i upragniony pokój na Ukrainie.