Dziś o g. 18.00, w Sali parafialnej, odbędzie się kolejna katecheza przedmałżeńska dla tych, którzy w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa.


Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy rozmowę z aktorem Radosławem Pazurą odtwórcą jednej z ról powstającego filmu o mega Opiekunie jakim jest św. Józef.


W tym tygodniu będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz XII „Tydzień wychowania”. Zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców do wspólnej modlitwy i refleksji na temat wychowania.


We wtorek po Mszy św. wieczornej, z racji 13 dnia miesiąca będzie „nabożeństwo fatimskie” z procesją różańcową i z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy!


W środę będziemy przeżywać w naszej parafii Jerycho Różańcowe czyli całodzienną modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W tym dniu przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zgodnie z inicjatywą Rady Konferencji Episkopatów Europy Święto to w tym roku będzie obchodzone jako Dzień Modlitw za Ukrainę. Jego celem jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie. Zapraszamy do modlitwy różańcowej w tej intencji podczas całodziennej Adoracji Eucharystycznej.


W środę też zapraszamy na comiesięczne spotkanie wspólnotę „Koła Przyjaciół Radia Maryja”. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne.


W czwartek o g. 19.00 będzie cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy!


Od wielu lat w trzecią sobotę września odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka Ministrantów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. W tym roku będzie ona obchodzona jako Diecezjalne Święto Ministranta i przybierze nową formę. Zachęcamy naszych ministrantów do udziału w tym Święcie w Kaliszu. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Zbigniewem, który jest opiekunem ministrantów.


W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na swoje pierwsze spotkanie bezpośrednio po tej Mszy św. wszystkie dzieci klas III, które w przyszłym roku chcą przystąpić do I Komunii św. wraz z rodzicami. Natomiast po wszystkich Mszach św. w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na uczelnie katolickie w naszym kraju. Bóg zapłać za wsparcie!


W przyszłą niedzielę ks. Biskup Ordynariusz zaprasza wszystkich chętnych na coroczne spotkanie na Górę Krzyża Jubileuszowego aby wspólnie błagać Miłosiernego Boga o zatrzymanie wszelkiego zła, które dotyka ludzkość oraz prosić o łaskę prawdziwego Bożego pokoju. Spotkanie rozpocznie się o g. 14.00 czuwaniem modlitewnym przy relikwiach Drzewa Krzyża Świętego w intencji przebłagalnej i wynagradzającej za grzechy świata oraz z prośbą o nawrócenie grzeszników i Boży pokój na całym świecie, a następnie będzie Msza św. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.


Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Kaliskiej organizuje kurs lektorski dla dorosłych (mężczyzn i kobiet). Celem kursu jest przygotowanie osób dorosłych do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym oraz pogłębienie znajomości Pisma Świętego. Czas trwania kursu: 4 następujące po sobie soboty, od 24 września począwszy, w godz. od 9.00 – 14.00. Warunkiem ukończenia kursu jest obecność na wszystkich zajęciach. Osoby zainteresowane tą inicjatywą proszone są o kontakt w najbliższym tygodniu z ks. Proboszczem.


Zachęcamy wciąż wszystkich wiernych do wytrwałej modlitwy o szybkie ustanie wojny i upragniony pokój na Ukrainie.