Dziś zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na swoje pierwsze spotkanie po tej Mszy św. wszystkie dzieci klas III, które w przyszłym roku chcą przystąpić do I Komunii św. wraz z rodzicami.

 

Dziś po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na uczelnie katolickie w naszym kraju. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania.


W czwartek o g. 19.00 będzie cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy!


W przyszłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzą, po wszystkich Mszach św., comiesięczną zbiórkę pieniężną na rzecz przebudowy i renowacji parkanu kościelnego. Składając serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych kościelnych inwestycji.


W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Chór męski „Lutnia” z Warty, który w tym roku obchodzi 100-lecie swojego istnienia. W repertuarze Chóru obok pieśni kościelnych są także świeckie, patriotyczne oraz arie operowe. Wspomniany chór koncertował i koncertuje w różnych miejscowościach naszego kraju dlatego w 2007 r. otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę honorową „Zasłużony dla kultury polskiej Z okazji obchodów 100-lecia powstania Chór „Lutnia” w przyszłą niedzielę także w Błaszkach uświetni swoim śpiewem Mszę św. o godzinie 17.00, a po Mszy da koncert wraz z zaproszonymi gośćmi. Serdecznie zapraszamy!


Ks. Zbigniew przygotowuje ministrantów i kandydatów do służby ministranckiej. Zachęcamy i zapraszamy młodzież i dzieci po I Komunii św. do służby przy Ołtarzu Chrystusa.


Zachęcamy wciąż wszystkich do modlitwy o szybkie ustanie wojny i upragniony pokój na Ukrainie.


Drodzy Parafianie na koniec informujemy, że w sobotę – 1 października o g. 18.00 rozpoczniemy w naszej Parafii Misje Parafialne, które będą prowadzić Misjonarze Świętej Rodziny. Misje te będą trwać do 8 października. Ostatnie rekolekcje wielkopostne były jakby wprowadzeniem do czekających nas Misji Parafialnych. Teraz czeka nas dwutygodniowy okres bezpośredniego przygotowania do tych Misji. W tym okresie prosimy wszystkich parafian o modlitwę, post, ofiarowanie cierpień i różnych dobrych uczynków w intencji dobrego przeżycia tegorocznych Misji w naszej Parafii. Ks. Bogusław Jaworowski - Misjonarz Świętej Rodziny, który prowadził tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii i który rozpocznie również najbliższe Misje, skierował do nas z tej racji słowo, które teraz odczytamy oraz modlitwę, którą od dziś będziemy odmawiać codziennie pod koniec każdej Mszy św. Telegram przed Misjami ParafialnymiCzcigodny Księże Proboszczu, drodzy Współbracia Kapłani, ukochani Parafianie, niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Pragnę skierować do was te kilka słów zachęty odnośnie Misji Świętych, które będziemy przeżywali w naszej parafii. Misje Święte, to wydarzenie największej rangi w duchowym życiu Parafii. Przeprowadza się je raz na dekadę, czyli raz na 10 lat, a niejednokrotnie i rzadziej. Mają one swoją określoną strukturę i program. Z zasady żyją własnym życiem, kierując się swoimi prawami. Ich zakres i znacznie są znacznie większe niż rekolekcji. Rekolekcje z reguły przygotowują człowieka do głębszego przeżycia jakiegoś wydarzenia religijnego np. świąt, odpustu, lub przyjęcia sakramentów świętych. Jakże inne głębsze jest oddziaływanie Misji Świętych. Już samo przygotowanie rozpoczęte kilka miesięcy przed Misjami powinno uświadomić ich duchowe znaczenie dla życia człowieka i wspólnoty, w której żyje i w której doświadcza swojej religijności. Ze swojej strony, jako Misjonarze Świętej Rodziny włączyliśmy Was w nasze modlitwy zakonne. W intencji Waszej parafii i Waszych rodzin odprawianych jest także wiele Mszy Świętych. Każdego roku przez cały miesiąc listopad modlimy się za zmarłych parafian z parafii, w których głosiliśmy lub będziemy głosili Słowo Boże, a przez cały Maj codziennie odprawiamy Mszę Świętą w intencji żywych członków

Waszych rodzin. Na każdą Mszę Świętą zapraszamy waszych Aniołów Stróżów, by zebrali dobro z Waszych rodzin i złożyli na ołtarzu. Duchowe owoce tej modlitwy ofiarowujemy w intencji dusz czyśćcowych, jako wynagrodzenie za ich grzechy. Pana Boga prosimy by w swoim miłosierdziu zezwolił naszym zmarłym, aby nas swoją modlitwą wspomagali w odnowieniu wiary w naszych rodzinach. Pamiętajmy, że wielu naszych zmarłych to również święci i błogosławieni. Zwracamy się także do Was drodzy parafianie byście i Wy czynnie włączyli się w dobre przygotowanie do Misji Świętych dlatego: Prosimy o odmawianie pozostawionej modlitwy w intencji Misji Świętych - oto treść tej modlitwy”:


Módlmy się! O dobry i miłosierny Boże, nasz Ojcze! Prosimy Cię o błogosławieństwo dla Misji Świętych, które odbędą się w naszej parafii. Spraw łaskawie, aby te Misje przyniosły Tobie większą chwałę, a duszom naszym zbawienny pożytek. Ty, bowiem chcesz, żeby wszyscy ludzie poznali prawdę i byli zbawieni, lecz bez Twojej łaski nic nie możemy uczynić. Dlatego z wielką ufnością wołamy do Ciebie słowami Twojego Syna: „Przyjdź Królestwo Twoje!” Panie Jezu! Pomóż nam dobrze przygotować się i owocnie przeżyć czas Misji Świętych. Napełnij nas pragnieniem ratowania nie tylko własnej duszy, ale też zbawienia dusz bliźnich naszych, którzy daleko żyją od Ciebie. Duchu Święty Boże! Pomagaj misjonarzom i nam, aby za łaską Twoją odnowiło się oblicze naszej parafii. Maryjo, Matko Boża i ucieczko grzeszników, bądź Matką parafii naszej i wspieraj nas prośbami swymi. Święty Józefie, Głowo Świętej Rodziny, czuwaj nad nami, jak czuwałeś nad Niepokalaną Matką i Jej Bożym Synem. Najświętsza Rodzino z Nazaretu Ciebie na patronkę i opiekunkę Misji naszych obieramy. Jezu, Maryjo, Józefie, oświecajcie nas, dopomagajcie nam i ratujcie nas. Amen.