1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji dziś po wszystkich Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na wspomniane cele. Prosimy wziąć ze sobą okolicznościowe ulotki wyłożone pod chórem.

1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze o ubogich i bezdomnych spotykanych na ulicach, o dzieciach – ofiarach wojny, o Idze Świątek i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do nabywania i czytania. Nadal też są do nabycia, jak co roku, świece wigilijne „Caritas” po 12 zł. za 1 sztukę oraz kalendarze diecezjalne na przyszły rok, po 10 zł. Kalendarze w tym roku nie będą roznoszone po domach naszych parafian. Zachęcamy do nabywania tak kalendarzy jak i „świec wigilijnych” w naszym kościele.

1. Jako parafia nadal angażujemy się w program pomocy żywnościowej wspierając osoby i rodziny najbardziej potrzebujące w naszej parafii. Osoby, które się kwalifikują na taką pomoc i dostarczyły nam w tamtym roku skierowania z GMOPS mogą przybyć i odebrać te dary w naszym parafialnym punkcie Caritas k. Wikariatki, w najbliższy wtorek i środę od g. 9.00 – 11.00. Prosimy docenić nasze dobroczynne zaangażowanie i przybyć w wyznaczonym czasie z odpowiednim opakowaniem do pobrania tych darów. Sposób wydawania produktów będzie wyjaśniany na bieżąco.

1. W środę zapraszamy na spotkanie „Koło Przyjaciół Radia Maryja”. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne. Natomiast w czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu !

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla, która jest też patronalnym świętem Eucharystycznego Ruchu Młodych. W tym dniu, podczas Mszy św. o godz. 12..00, nasi młodzi rycerze Chrystusa Króla, którzy z jeszcze większą gorliwością chcą miłować i czcić Jezusa obecnego w Eucharystii odnowią swoje przyrzeczenia. Wtedy też w sposób uroczysty zostaną przyjęci do wspólnoty ERM nowi kandydaci i nowi członkowie, którzy złożą swoje przyrzeczenie wobec Chrystusa Króla i przyjmą legitymację oraz odznakę w kształcie krzyża, znak rycerstwa Jezusa Chrystusa. Dziękujemy S. Michaeli – opiekunce ERM oraz naszym młodym rycerzom Chrystusa Króla, którzy z gorliwością chcą miłować i czcić Jezusa obecnego w Eucharystii. Niech Bóg im błogosławi.

1. Ponownie informujemy, że Caritas Kaliska, w ramach projektu ,,Wsparcie Caritas w Polsce dla osób dotkniętych konfliktem w Ukrainie” oraz akcji ,,Paczka dla Ukrainy”, bardzo prosi wszystkie parafie naszej Diecezji o wsparcie oraz przygotowanie na 1 tys. parafian jednej paczki. Nasza parafia powinna przygotować 7 takich paczek. Waga paczki powinna wynosić nie więcej niż 18 kg. i zawierać produkty z trzech kategorii: *żywność z długim terminem ważności (np. cukier, herbata, makaron, ryż, konserwy, puszki, sól, olej, mąka itp.), *produkty dla dzieci (np. kaszka, soki, słoiczki, mleko w proszku, czekolady itp. ), * artykuły chemiczne oraz kosmetyczne (np. papier toaletowy, chusteczki nawilżone, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe, zapałki, świece). Prosimy zatem wszystkich parafian o zaangażowanie się w tę akcję charytatywną dla Ukraińców i dostarczanie nam w listopadzie br. różnych wspomnianych wcześniej produktów. Przygotowane produkty prosimy składać do kosza znajdującego się przed Ołtarzem św. Rocha. Ofiarowane produkty złożymy z kolei w odpowiednich kartonach i jako parafia dostarczymy je do Centrali Caritas w Kaliszu. Mamy też w ofercie 40 Modlitewników z modlitwami o pokój w cenie 10 złotych za 1 egz., z których dochód będzie również przeznaczony na wsparcie Ukraińców. Zachęcamy!

1. Na naszym cmentarzu mamy coraz większy problem z dużą ilością śmieci, dlatego prosimy usilnie wszystkich aby w miarę możliwości zabierać ze sobą wypalone znicze z grobów swoich bliskich. Pomoże nam to szybciej uporać się z dużą ilością śmieci i łatwiej zadbać o porządek na cmentarzu. Z góry dziękujemy za zrozumienie i pomoc. Można nadal zamawiać wypominki roczne za zmarłych. Zachęcamy. Nadal też prosimy wszystkich o modlitwę w int. szybkiego zakończenia wojny i upragnionego pokoju na Ukrainie.

1. W nadchodzącym tygodniu pan organista odwiedzi z opłatkiem wigilijnym parafian w następujących miejscowościach: PONIEDZIAŁEK ( 9.00 ) GZIKÓW , BUKOWINA, WTOREK ( 12.00 ) - BROŃCZYN, ŚRODA ( 12.00 ) - MACISZEWICE, FELINKA, ADAMKI i KOKOSZKI, CZWARTEK ( 12.00 ) - BRZOZOWIEC, PIĄTEK i SOBOTA ( 9.00 ) - CHRZANIWICE, WILCZKOWICE, ŻELISŁAW.