1. W ubiegłą niedzielę Radni parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzili zbiórkę pieniężną na rzecz remontu dalszej części naszego parkanu kościelnego. Zebrano podczas zbiórki 1.882 zł. Z dzierżawy gruntów i obiektów parafialnych pozyskano w tym roku 6.750 zł. W sumie na dzień 4 grudnia 2022 r. na rzecz wspomnianej inwestycji dysponujemy kwotą 55.073 zł. Dziękując ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych inwestycji.

1. Dziś modlimy się szczególnie za Kościół katolicki na wschodzie. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc temu Kościołowi. Wierni tworzący ten Kościół, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać!

1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”, na łamach którego publikowane są rekolekcje adwentowe oraz artykuły, z których możemy dowiedzieć się, jak aktywnie przeżyć czas Adwentu w domu z rodziną. Nadal też są do nabycia świece wigilijne „Caritas” po 12 zł. za 1 sztukę oraz kalendarze diecezjalne na przyszły rok, po 10 zł. i modlitewniki z modlitwami o pokój też w cenie 10 zł. Zachęcamy do nabywania.

1. Przypominamy, że Roraty będą codziennie – jak co roku - w dni powszednie tygodnia, oprócz sobót, na Mszy św. o g. 18.00, a w czwartek wyjątkowo o g. 16.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi. W każdą zaś niedzielę Adwentu zapraszamy na „Godzinki do NMP” śpiewane przed Mszą św. o g. 9.00.

1. W środę będziemy przeżywać w naszej parafii „Jerycho Różańcowe”, czyli całodzienną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy wszystkich chętnych choćby na krótką modlitwę.

1. W czwartek - 8 grudnia przypada uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszej parafii w tym dniu będą o g. 7.00, 16.00 i 18.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy w czwartek na Mszę św. o g. 16.00. Po tej Mszy św. będzie spotkanie podczas którego dzieci otrzymają łańcuszki z medalikami, a po tym spotkaniu dzieci będą mogły odebrać alby pierwszokomunijne.

1. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację eucharystyczną.

1. Za półtora roku będzie w naszej parafii Bierzmowanie. W związku z powyższym w najbliższy piątek, o g. 19.00 będzie spotkanie informacyjne dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Dlatego wszystkich uczniów klas VII i klas VIII, mieszkających na terenie naszej Parafii, którzy chcą ten sakrament przyjąć, zapraszamy na to spotkanie, wraz ze swoimi rodzicami.

1. Przypominamy, że w naszym kościele, jak co roku, znajduje się tzw. „Adwentowe drzewko życia i miłości”, z którego można wziąć papierowego aniołka z pomocną informacją i przygotować określony prezent dla wybranego dziecka. Przy ołtarzu św. Rocha umieszczony jest kosz, do którego można składać przygotowane upominki (np. słodycze, przybory szkolne, gry i maskotki) dla potrzebujących dzieci z naszej parafii. Paczki zbieramy do III Niedzieli Adwentu. Już teraz ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. Jeszcze w tym tygodniu osoby z terenu naszej parafii kwalifikujące się do otrzymywania pomocy żywnościowej z Caritas Diecezji Kaliskiej i chcący z niej korzystać mogą dostarczyć do naszej kancelarii odpowiednie skierowania z GMOPS-u. Po tym czasie już żadnych skierowań nie będziemy przyjmować.

1. Dziękujemy wszystkim zamawiającym wypominki roczne za zmarłych. Od dziś, przez cały rok, będziemy już czytać i omadlać zmarłych z nowej listy wspominkowej.

1. Razem z panem organistą dziękujemy parafianom za życzliwe przyjmowanie go i nabywanie opłatków. Ofiary złożone przez wiernych są wynagrodzeniem za: obsługę muzyczną  niedziel  i świąt oraz obsługę  i przygotowanie treści wyświetlanych za pomocą projektora multimedialnego. Rodziny, których  pan organista nie zastał w domach mogą jeszcze nabyć opłatek po każdej Mszy świętej.

1. Nadal prosimy wszystkich o modlitwę w int. szybkiego zakończenia wojny i upragnionego pokoju na Ukrainie.