1. W miniony piątek przeprowadzona była zbiórka na Misje. Zebraliśmy na ten cel 1.290 zł. Bóg zapłać!

 

  1. Dziś przeżywamy niedzielę Chrztu Pańskiego, kończącą liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

 

  1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli.  W numerze między innymi o tym co zrobić aby w nowym roku zmiany na lepsze nam się udały. Nadal też są do nabycia  kalendarze  diecezjalne na ten rok po 10 zł. i modlitewniki  z modlitwami o pokój też   w cenie  10 zł. Dochód przeznaczony będzie na wsparcie Ukraińców. Zachęcamy do nabywania.

 

  1. Intencja Różańca św. na styczeń dla „Róż różańcowych”: „O szybkie zakończenie wojny i upragniony pokój w Ukrainie”.

 

  1. Przypominamy, że uczniowie klas VII i VIII, mieszkający na terenie naszej Parafii, którzy  chcą za półtora roku przystąpić do sakramentu bierzmowania, muszą  wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie wraz                     z rodzicami podpisać go i oddać swoim katechetom lub księżom.  Jeżeli ktoś jeszcze tego nie uczynił to prosimy to zrobić w najbliższym czasie. Wszystkich parafian prosimy  o modlitwę w ich intencji kandydatów do bierzmowania.

 

  1. Przeżywamy w naszej parafii kolędę. My księża chcemy w czasie kolędy spotkać się – jak co roku - z naszymi parafianami, pomodlić się razem i zanieść do ich domów błogosławieństwo Boże. Przypominamy, że wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie tegorocznej „kolędy” zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży – będą przeznaczone na remont pozostałej części parkanu kościelnego, który planujemy wykonać wiosną tego roku. Dziękując więc ofiarodawcom  prosimy naszych parafian i ludzi dobrej woli o  życzliwość, zrozumienie i solidarne wsparcie remontów, które upiększą świątynię i jej otoczenie oraz dodadzą nowego blasku naszemu miastu. Podczas kolędy będziemy, jak zwykle, zapisywać  w księdze  i rozdawać pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na wspomniany cel.  A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:      

 

Poniedziałek od g. 9.00  Kokoszki (2 ks.) 

Wtorek od g. 15.00 – Bloki SKR i „Szeregowiec” (1 ks.) oraz ul. Ogrodowa i Marszałka (1 ks.)

Środa od g.  15.00  - ul. Pułaskiego oraz „Kamienica” (2 ks.)

Czwartek od g. 15.00 – ul. Spacerowa i Projektowana (1 ks.) oraz ul. Niepodległości po str. Apteki (1 ks.)

Piątek od g. 15.00 – Pl. Niepodległości po str. Sióstr (2 ks. z dwóch stron)        

Sobota od g. 9.00 –   Zawady (2 ks.)

  1. Panie i Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. Przypominamy też, że  aż do zakończenia trwania „kolędy” kancelaria parafialna będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30. Prosimy wszystkich parafian o życzliwą wyrozumiałość wobec zaistniałych zmian.  Szczęść Boże na czas kolędowania!!!

 

  1. Z racji Niedzieli Chrztu Pańskiego przypominamy rodzicom, którzy chcą ochrzcić dziecko, że powinni: 
  • Wziąć odpowiedzialność za wychowanie swojego dziecka w wierze oraz wybrać chrzestnych wierzących i regularnie praktykujących, którzy mają ukończone 16 lat, są po bierzmowaniu, co niedzielę uczestniczą we Mszy św. i nie żyją w związku niesakramentalnym, którzy będą pomagać rodzicom w religijnym wychowaniu dziecka. 
  • Zgłosić się ok. 1 miesiąc przed terminem chrztu do kancelarii parafialnej i ustalić z księdzem termin Chrztu św., dostarczając akt urodzenia dziecka i spisując akt Chrztu. Chrzty w naszej parafii odbywają się w sobotę o g. 18.00 lub w czasie innych Mszy św.w niedzielę. 
  • Bezpośrednio przed chrztem rodzic ma udać się w zakrystii do pana „kościelnego”, a chrzestni składają podpisy w księdze chrztów.