1. Dziś (niedziela) po każdej Mszy św., Koło Gospodyń Wiejskich z Włocina, organizuje przy naszym kościele w Błaszkach kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na pogorzelców z Marianowa. Zapraszamy do skorzystania i wsparcia wspomnianej rodziny poszkodowanej niedawno przez pożar w Marianowie. Wszystkim dobroczyńcom serdecznie dziękujemy.

 

  1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze między innymi o zmarłym papieżu seniorze Benedykcie XVI, o skarbie jakim są dziadkowie czy o wprowadzonych w naszej diecezji zmianach w przygotowaniu do sakramentu małżeństwa. Nadal też są do nabycia kalendarze diecezjalne na ten rok po 10 zł. i modlitewniki z modlitwami o pokój też w cenie 10 zł. Dochód przeznaczony będzie na wsparcie Ukraińców. Zachęcamy do nabywania.

 

  1. We wtorek przeżywać będziemy w Kościele katolickim w Polsce Dzień Judaizmu, a od środy do 25 stycznia Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji jedności chrześcijan.

 

  1. W środę będzie w naszej parafii „Jerycho Różańcowe”, czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem! Zapraszamy do modlitwy!

 

  1. W sobotę przeżywać będziemy dzień babci, a w niedzielę dzień dziadka. Wszystkim babciom i dziadkom składamy najlepsze życzenia. Módlmy się za naszych żyjących oraz zmarłych dziadków za wstawiennictwem św. Anny i św. Joachima - dziadków Pana Jezusa.

 

  1. Przypominamy, że uczniowie klas VII i VIII, mieszkający na terenie naszej Parafii, którzy chcą za półtora roku przystąpić do sakramentu bierzmowania, muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie wraz z rodzicami podpisać go i oddać swoim katechetom lub księżom. Jeżeli ktoś jeszcze tego nie uczynił to prosimy to zrobić w najbliższym czasie. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w ich intencji kandydatów do bierzmowania.

 

  1. Przeżywamy w naszej parafii kolędę. My księża chcemy w czasie kolędy spotkać się – jak co roku - z naszymi parafianami, pomodlić się razem i zanieść do ich domów błogosławieństwo Boże. Przypominamy, że wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie tegorocznej „kolędy” zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży – będą przeznaczone na remont pozostałej części parkanu kościelnego, który planujemy wykonać wiosną tego roku. Dziękując więc ofiarodawcom prosimy naszych parafian i ludzi dobrej woli o życzliwość, zrozumienie i solidarne wsparcie remontów, które upiększą świątynię i jej otoczenie oraz dodadzą nowego blasku naszemu miastu. Podczas kolędy będziemy, jak zwykle, zapisywać w księdze i rozdawać pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na wspomniany cel. A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

 

 

Poniedziałek od g. 9.00 Gzików (2 ks.)

 

Wtorek od g. 9.00 – Chrzanowice na tzw. „Górce” (1 ks.) oraz Wilczkowice i Chrzanowice (1 ks.), a od g. 15.00 „Stare Miasto”, „Błaszkowianka” i ul. Kościelna (1 ks.)

 

Środa od g. 9.00 - Adamki (1 ks.) i Kołdów (1 ks.)

Czwartek od g. 9.00 – Borysławice Wieś (2 ks.) - jeden ks. od Wojciecha Makowskiego czyli str. Brzozowca, a drugi od Stanisława Jakubczaka czyli od str. Wójcic

Piątek od g. 9.00 – Żelisław Pietrasy (1 ks.)

 

Sobota od g. 9.00 – Brzozowiec (2 ks.)

 

Panie i Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. Przypominamy też, że aż do zakończenia trwania „kolędy” kancelaria parafialna będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30. Prosimy wszystkich parafian o życzliwą wyrozumiałość wobec zaistniałych zmian. Szczęść Boże na czas kolędowania!!!