1. W ubiegłą  niedzielę Radni Parafialni przeprowadzili comiesięczną kwestę na rzecz sfinansowania ostatniej naszej inwestycji, którą była renowacja drugiej części naszego parkanu kościelnego. Zebrano na ten cel  2.186 zł. W sumie na dzień 2 września br. na wspomniany cel dysponujemy kwotą 159.815 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 82.000 zł. aby jak najszybciej  sfinansować całość przeprowadzonej w tym roku inwestycji. Dlatego składając serdeczne podziękowanie ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.  

  2. Jutro (poniedziałek)  rano rozpoczynamy nowy rok szkolny. Na Mszę św. o g. 8.00 zapraszamy uczniów  szkół z terenu parafii, nauczycieli, dyrekcje szkół, poczty sztandarowe  i rodziców. Apelujemy do wszystkich uczniów o świadomy udział w katechezie szkolnej. 

  3. W środę zapraszamy na spotkanie „Koło Przyjaciół Radia Maryja”. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne.

  4. W czwartek odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu organizowana przez naszą diecezję i Radio Maryja. Początek nabożeństwa  o g. 16.00, a Msza św. o g. 18.00. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. 

  5. W czwartek o g. 19.00 wznawiamy po wakacyjnej przerwie cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez księdza. Serdecznie zapraszamy!

  6. W piątek  - 8 września o g. 6.00 – jak co roku – wyruszy z naszego kościoła XXI piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. Wszyscy biorący udział w pielgrzymce powinni być zapisami (podać adres i PESEL). Zapisywać się można jeszcze do czwartku do południa. Koszt udziału w pielgrzymce – 10 zł. (tj. koszt ubezpieczenia).  Idziemy razem pieszo do sanktuarium w Charłupi Małej, a powrót każdy organizuje we własnym  zakresie. Prosimy też aby każdy pielgrzym był wyposażony we własną wodę do picia.

  7. 8 września obchodzimy Święto Narodzin NMP. W Polskim roku obrzędowym jest to  dzień Matki Bożej Siewnej, która patronuje jesiennym zasiewom. I to nie tylko tym na roli, ale również duchowym, na glebie ludzkich serc. W naszym kościele parafialnym  w tym dniu, na Mszach św.  o g. 7.00 i 18.00 będzie  błogosławieństwo ziarna siewnego i rozmaitych nasion.

  8. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o g. 12.00 będzie poświęcenie tornistrów najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają uczęszczanie do szkoły. Zachęcamy do skorzystania z tej formy kościelnego błogosławieństwa. 

  9. Przypominamy wszystkim, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zawsze zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

  10. Wszystkich zachęcamy wciąż do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. szybkiego ustania wojny i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie oraz do modlitwy w int. naszej Ojczyzny.

  11. Rozprowadzamy nadal numer „Opiekuna” z ubiegłej. Nadal też są do nabycia, jak co roku, kalendarze diecezjalne na przyszły rok, po10 zł. za 1 egz.  Zachęcamy do nabywania.