1. Dziś ks. Biskup Ordynariusz zaprasza wszystkich chętnych na coroczne spotkanie na Górę Krzyża Jubileuszowego aby wspólnie błagać Miłosiernego Boga o zatrzymanie wszelkiego zła, które dotyka ludzkość oraz prosić o łaskę prawdziwego Bożego pokoju  i   nawrócenia dla wszystkich grzeszników. Spotkanie rozpocznie się o g. 14.00 czuwaniem modlitewnym przy relikwiach Drzewa Krzyża Świętego, a następnie będzie Msza św. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkich, a zwłaszcza pieszych pielgrzymów podążających na Jasną Górę. 

 2. Dziś po wszystkich Mszach św. będzie zbiórka do puszek  na uczelnie katolickie w naszym kraju. Bóg zapłać za wsparcie!

 3. W czwartek o g. 19.00 będzie cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy! 

 4. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne w najbliższy piątek. Obecność obowiązkowa. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a o g. 19.00 będzie spotkanie ewangelizacyjne z zaproszoną osobą. Spotkanie będzie miało charakter otwarty dlatego też mogą na nie przybyć również inne osoby, a zwłaszcza młodzież. Zapraszamy.

 5. W przyszłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzą comiesięczną kwestę na rzecz sfinansowania ostatniej naszej inwestycji, którą była renowacja drugiej części naszego parkanu kościelnego. Prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji. 

 6. W przyszłą niedzielę  zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na swoje pierwsze spotkanie bezpośrednio po tej Mszy św. wszystkie dzieci klas III, które w przyszłym roku chcą przystąpić do  I Komunii św. wraz z rodzicami. 

 7. Ks. Zbigniew przygotowuje ministrantów i kandydatów do służby ministranckiej. Zachęcamy i zapraszamy młodzież i dzieci po I Komunii św. do służby przy Ołtarzu Chrystusa. 

 8. Pragniemy poinformować, że z powodu zmniejszającej się liczby powołań kapłańskich ogłaszamy nabór kandydatów do pełnienia posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w naszej parafii, którzy pomagali by w rozdawaniu Komunii św. podczas Mszy św. oraz w zanoszeniu Jej do ludzi chorych.  Szafarzami mogą być mężczyźni w wieku 25 – 65 lat przedstawieni przez proboszcza parafii. Powinni cieszyć się uznaniem kapłanów i wspólnoty parafialnej i wyróżniać się zdrową pobożnością eucharystyczną. Osoby zainteresowane tą ofertą prosimy o kontakt z ks. proboszczem w tym tygodniu.

 9. Przypominamy wszystkim, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zawsze zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

 10. Kontynuujemy prace remontowo-budowlane przy obiektach parafialnych. W ostatnim czasie firma brukarska ułożyła kostkę brukową na placu przed wikariatką, o powierzchni ok. 400 m2, za wynagrodzeniem w kwocie 22.000 zł. Natomiast wszelki materiał do całego przedsięwzięcia otrzymaliśmy od anonimowego sponsora, któremu bardzo dziękujemy za ofiarowanie i dostarczenie nam kostki, tłucznia, piasku oraz wywiezienie ziemi jako warstwy podbudowy. Bóg zapłać! 

 11. Wszystkich zachęcamy wciąż do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. szybkiego ustania wojny i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie oraz do modlitwy w int. naszej Ojczyzny.

 12. Rozprowadzamy nadal numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli.  Wciąż też są do nabycia, jak co roku, kalendarze diecezjalne na przyszły rok, po10 zł. za 1 egz.  Zachęcamy do nabywania.