1. W ubiegłą niedzielę rozpoczął się Tydzień Misyjny w Kościele. Z tej racji po Mszach św. była przeprowadzona zbiórka do puszek na Misje. Zebraliśmy na ten cel  1160 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary.  

 2. Dziś w kościołach obchodzona jest uroczystość Poświęcenia świątyni. Dziś  po Mszach św. będzie przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, jak co miesiąc, kwesta na rzecz sfinansowania ostatniej naszej inwestycji, którą była renowacja drugiej części naszego parkanu kościelnego. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom !

 3. Kończy się  miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy na różaniec jeszcze jutro i we wtorek o g. 17.15.

 4. W środę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w tym dniu będą sprawowane, jak co roku, o g. 7.00, 8.00 (Brończyn), 9.00  i o g. 14.00 - na cmentarzu. Zbiórka ministrantów będzie o g. 13.00,  a procesja na cmentarzu rozpocznie się o g. 13.30. Wieczorem zaś w środę o g. 19.00, jak co roku, będzie wspólny Różaniec na cmentarzu. Zapraszamy wszystkich chętnych. Wierni, którzy od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Policję miejscową prosimy o bezpieczne kierowanie ruchem w dniu 1 listopada w obrębie cmentarza. Nadal można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych w kancelarii parafialnej, a 1 listopada również u  kleryka  lub księdza na cmentarzu. Wzorem lat ubiegłych 1 listopada w godz. od 8.00 – 16.00  Radni parafialni z identyfikatorami  przeprowadzą przy trzech bramach cmentarza kwestę pieniężną na rzecz sfinansowania ostatniej naszej inwestycji, którą była renowacja drugiej części naszego parkanu kościelnego. Prosimy wszystkich                               o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji. 

 5. W czwartek – Dzień Zaduszny. Na cmentarzu będzie dodatkowa Msza św. o g. 12.00, a o g. 19.00, podobnie jak w środę, będzie też na cmentarzu modlitwa różańcowa. Z tej racji w najbliższy czwartek nie będzie cotygodniowej wieczornej Adoracji eucharystycznej. Zapraszamy na modlitwę różańcową na cmentarzu !  

 6. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Spowiedź pierwszo piątkowa zacznie się  od g. 16.30.

 7. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Natomiast po Mszy wieczornej z racji I Soboty miesiąca, będzie nabożeństwo pierwszo sobotnie, na które zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Intencja Różańca na listopad: Za zmarłych.

 8. W sobotę – 4 listopada o g. 8.00  „Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym” organizuje pielgrzymkę autokarową  do Częstochowy. Wyjazd sprzed kościoła, koszt zależny od ilości chętnych. Zapisy przyjmują: Elżbieta Drobnik (tel. 723159191) oraz Teresa Szczepańska (tel. 519422828).

 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po niej, wszystkie dzieci przygotowujące się do   I Komunii św. wraz z rodzicami. Po tym spotkaniu będzie też pobierana miara od dzieci, które zamawiają alby pierwszokomunijne.

 10. Rozprowadzamy nadal numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Wciąż też są do nabycia, jak co roku, kalendarze diecezjalne na przyszły rok, po10 zł. za 1 egz.  Zachęcamy do nabywania.

 11. Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy zawsze w biurze parafialnym. 

 12.  Prosimy nadal wszystkich o modlitwę w int. synod biskupów, w int. pokoju na Ukrainie  i na Bliskim Wschodzie oraz   w int. naszej Ojczyzny.

 13. W minionym tygodniu przeprowadziliśmy mały remont na plebanii.  Dziękujemy bardzo p. Rafałowi Wieczorkowi z Pl. Niepodległości w Błaszkach za bezinteresowne wykonanie usługi glazurniczej w tym obiekcie. Bóg zapłać!