1. W ubiegłą niedzielę po wszystkich Mszach św., odbyła się zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji. Zebraliśmy na ten cel 1.250 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. 
  2. W minionym tygodniu zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska, tzw. „kolęda”. Jeżeli ktoś z jakichkolwiek powodów nie miał w tym roku „kolędy”, a chciałby z niej skorzystać to prosimy najbliższych dniach zgłosić się z tą sprawą do kancelarii parafialnej. Odwiedziliśmy w tym roku „po kolędzie” 1.403 rodziny. Wszystkim rodzinom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie za Waszą otwartość na tegoroczną wizytę duszpasterską, za miłe przyjmowanie swoich duszpasterzy, za wspólną modlitwę  i szczere rozmowy. Paniom i panom sołtysom dziękujemy bardzo za zorganizowanie pojazdów, a tym którzy nas wozili za trud kolędowego podwożenia. Dziękujemy za Waszą serdeczną, kolędową życzliwość. W duchu wdzięczności za tę posługę w przyszłą niedzielę – 18 lutego, o  g. 10.00,  będziemy sprawować Mszę św. w int. sołtysów  i osób podwożących księży po kolędzie. Zapraszamy!

    Ofiary pieniężne jakie parafianie złożyli w tym roku na „kolędzie”, po odliczeniu części ofiar kolędowych dla księży, przeznaczone zostały na ostateczne sfinansowanie remontu parkanu kościelnego oraz na malowanie wnętrza naszej świątyni. Ofiary  z tegorocznej kolędy przeznaczone na ten cel stanowią kwotę 52.100 zł. Dzięki tym środkom spłaciliśmy już remont parkanu kościelnego (w sumie remont całego parkanu kosztował ok 520.000 zł.)  i mamy jeszcze na koncie  parafialnym 13.180 zł.  na rzecz malowania wnętrza kościoła. Rozpoczęcie tej inwestycji planujemy w kwietniu br. Dlatego składając serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o dalsze wsparcie ostatniej już inwestycji związanej z naszą świątynią, jaką będzie odświeżenie i malowanie jej wnętrza.


  3. W dzisiejszą niedzielę – 11 lutego przeżywamy  32 Światowy Dzień Chorego, a w Polsce rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu. Prosimy wszystkich  o modlitwę w tych  int.

  4. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy w liturgii Kościoła Okres Wielkiego Postu i kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.  Msze św. w tym dniu będą o g. 7.00, 8.00 (w Brończynie), 9.00, 16.00 i 18.00.  Na liturgii w tym dniu będzie poświęcenie i posypanie głowy popiołem.  W środę obowiązuje nas post ścisły ilościowy i jakościowy. W Środę Popielcową odbędzie się ogólnopolska zbiórka finansowa. Środki ze zbiórki zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska na pomoc humanitarną w tych rejonach Ukrainy, które najbardziej ucierpiały z powodu wojny, oraz na wsparcie uchodźców w Polsce, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji. Więcej informacji na stronie caritas.pl/ukraina,  Zachęcamy do włączenia się w pomoc.

  5. Po „kolędzie” wznawiamy w parafii cotygodniowe adoracje eucharystyczne prowadzone przez księży.                          W najbliższy czwartek, o g. 19.00, zapraszamy na pierwszą po „kolędzie” adorację eucharystyczną.

  6. W Wielkim Poście będą w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W piątki  o g. 17.00 będą nabożeństwa „Drogi Krzyżowej” i po nich Msza św., a „Gorzkie Żale”  w tym roku będą                           w niedziele  o g. 10.00 i po nich Msza św.  

  7. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”.  W numerze polecamy artykuły o poście „nie ścisłym”, o tzw. „Funduszu Kościelnym” o „Rekolekcjach dla zabieganych” i inne. Zachęcamy do nabywania.

  8.  Prosimy nadal wszystkich   o modlitwę w int. pokoju na Ukrainie  i na Bliskim Wschodzie                                  oraz  w int. naszej Ojczyzny.