1. W minioną niedzielę odbyła się zbiórka do puszek na potrzeby Seminarium Duchownego, w którym klerycy naszej Diecezji przygotowują się do kapłaństwa. Zebrano na ten cel 850 zł. Bóg zapłać !

 2. Składamy serdeczne podziękowanie panom: Pawłowi Garncarz z Żelisławia, Stanisławowi Michalak z Borysławic i Bolesławowi Łuczak z Chrzanowic za okazane nam w minionym tygodniu wsparcie i pomoc w różnych pracach przykościelnych. Bóg zapłać!

 3. W minionym tygodniu anonimowy ofiarodawca z Kokoszek ofiarował 1.000 zł. na rzecz renowacji wnętrza naszej świątyni. Serdecznie dziękujemy. W sumie na dzień 25 maja 2024 r. na rzecz renowacji wnętrza naszej świątyni dysponujemy kwotą 24.480 zł. Dziś Radni Parafialni przeprowadzą comiesięczną zbiórkę na ten cel. Dziękując za dotychczasowe datki pieniężne nadal prosimy wszystkich  zrozumienie i wsparcie.

 4. Jutro  i we wtorek o g. 17.00 zapraszamy do kościoła, na spotkanie z siostrami i paniami katechetkami wszystkie dzieci I-komunijne i inne dzieci chętne do sypania kwiatków przed  Panem Jezusem Eucharystycznym podczas procesji Bożego Ciała. Będzie próba sypania kwiatków.  

 5. W najbliższą środę odbędzie się spotkanie egzaminacyjne młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie to odbędzie się w Sali parafialnej w g. od 15.00 do g. 18.00. Zaliczenie wspomnianego egzaminu jest koniecznym warunkiem przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy!

 6. W czwartek będzie uroczystość „Bożego Ciała” – Msze św. o g.  8.00, 8.30 (Brończyn), 11.00 i o g. 17.00. Po Mszy św. o g. 11.00 będzie – jak co roku – procesja do 4 Ołtarzy na Pl. Niepodległości. Prosimy, aby odpowiedzialność za przygotowanie ołtarzy na „Boże Ciało”  wzięły te same osoby, które co roku przygotowywały te ołtarze w tym samym miejscu. Na procesję zapraszamy asystę, chór, OSP, orkiestrę, poczty sztandarowe, dzieci I-komunijne  i „rocznicowe”,  ERM oraz wszystkich wiernych. Policję naszą prosimy o zabezpieczenie trasy podczas procesji „Bożego Ciała” od g. 11.30 do 13.30. 

 7. W czwartek nie będzie adoracji eucharystycznej wieczorem tylko podczas procesji  z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. Przez całą Oktawę po „Bożym Ciele” zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza  asystę i dzieci do udziału we Mszach wieczornych, po których będzie procesja eucharystyczna. 

 8. W piątek zapraszamy na spotkanie Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym. Najpierw będzie Msza o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne.    

 9. W sobotę, z racji I Soboty miesiąca zapraszamy na Mszę i nabożeństwo I-sobotnie o g. 18.00 Wspólnotę Różańcową naszej Parafii. Int. Różańca na czerwiec: za Młodzież bierzmowaną naszej parafii.                                           
 10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po niej młodzież przygotowującą się do bierzmowania wraz z rodzicami. W przyszłą niedzielę też będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na wsparcie budujących się kościołów  w naszej diecezji. Prosimy o wsparcie.  

 11. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Przy wyjściu z kościoła można też nabyć książeczkę z serii „Wiara i Film”. Książeczka zawiera artykuły umacniające wiarę oraz niezwykły film DVD  pt. „Największy z cudów”. Jest to porywający, pełnometrażowy film animowany dający nowe spojrzenie na cud, jakim jest Msza Święta Kościoła katolickiego z aniołami i demonami w tle. Film powstał na bazie objawień eucharystycznych m.in. św. Siostry Faustyny Kowalskiej i współczesnej mistyczki Cataliny Rivas mieszkającej w Boliwii. Środki pozyskiwane z realizacji tego ewangelizacyjnego dzieła są przeznaczane na konkretną pomoc prześladowanym chrześcijanom w Syrii i Iraku. Cena kompletu 5 zł lub dobrowolna ofiara. Zachęcamy do nabywania.

 12. Ponownie informujemy, że Parafia nasza oferuje gratisowe oddanie gruzu i szlaki, znajdujących się na posesji parafialnej. Osoby zainteresowane tą ofertą prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

 13. Zapraszamy nadal do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. naszej Ojczyzny oraz o pokój na świecie.

 14. Dziś przypada „Dzień Matki”. Wszystkim mamom składamy najlepsze życzenia. Pamiętajmy również o modlitwie w int. żyjących jak i zmarłych naszych mam.