1. Tydzień temu Radni Parafialni przeprowadzili comiesięczną zbiórkę na rzecz renowacji wnętrza naszej świątyni. Zebrano 2.740 zł. W sumie na dzień 1 czerwca 2024 r. na ten cel dysponujemy kwotą 27.220 zł. Dziękując za dotychczasowe datki pieniężne nadal prosimy wszystkich  o zrozumienie i wsparcie.

 2. Przeżywamy Oktawę „Bożego Ciała”. Wszystkim dziękujemy za liczny udział w tegorocznej procesji „Bożego Ciała”. Szczególne podziękowanie składamy tym, którzy ubierali ołtarze, dekorowali domy, orkiestrze, chórowi, asyście, OSP, pocztom sztandarowym, policji, ministrantom, Krucjacie eucharystycznej oraz  dzieciom, które sypały kwiatki. Wszystkim składamy „Bóg zapłać!” Codziennie w Oktawie, po Mszy wieczornej, będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do licznego udziału.

 3. Składamy serdeczne podziękowanie pani Dorocie Majewskiej z Błaszek za ofiarowanie nam w minionym tygodniu kwiatów do kościoła. Bóg zapłać!

 4. Dziś zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po niej młodzież przygotowującą się do bierzmowania wraz z rodzicami.  

 5. Dziś, zgodnie z zarządzeniem i prośbą biskupa kaliskiego, przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na wsparcie budujących się kościołów w naszej diecezji.  Bóg zapłać za Wasze wsparcie.

 6. W środę będziemy przeżywać w naszej Parafii „Jerycho różańcowe”, czyli całodzienną modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Natomiast w środę wieczorem zapraszamy na spotkanie Koło Przyjaciół Radia Maryja. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne.. Zapraszamy !

 7. W czwartek na zakończenie wieczornej liturgii odbędzie się, zgodnie z tradycją, błogosławienie wianków  i ziół. Natomiast po Mszy św. o g. 19.00 zapraszamy, jak co tydzień, na godzinną adorację eucharystyczną. 

 8. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie od g. 16.30.  W piątek też przypada uroczystość Serca Pana Jezusa oraz obchodzimy Światowy Dzień  Modlitw o uświęcenie kapłanów. Po Mszy wieczornej o g. 18.00 będzie procesja eucharystyczna i uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy! W tym dniu nie ma postu.

 9. 13 czerwca, będziemy gościć w Błaszkach Biskupa Damiana Bryla, który udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Dlatego  wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w piątek o g. 18.00 i na spotkanie po tej Mszy oraz w przyszłą niedzielę na Msze o g. 12.00 i na spotkanie po niej. Będą to ostatnie już spotkania i próby przed bierzmowaniem. Świadków bierzmowania zapraszamy również na choćby jedną próbę przed bierzmowaniem. Młodzież, która chce godnie przyjąć sakrament bierzmowania powinna się najpierw dobrze wyspowiadać. Dlatego zapraszamy młodzież do tej spowiedzi już w najbliższy piątek od                          g. 16.30, a dla tych którzy nie będą mogli się wyspowiadać w tym dniu  będzie jeszcze możliwość spowiedzi w przyszłym tygodniu. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji naszej młodzieży, zwłaszcza tej, która aktualnie przygotowuje się do przyjęcia Bierzmowania.

 10. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na uczelnie katolickie w Polsce.     Prosimy wszystkich  o zrozumienie i wsparcie.  

 11. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuły o Najświętszym Sercu Pana Jezusa oraz relację z uroczystości święceń kapłańskich w naszej diecezji. Można też nabyć książeczkę z serii „Wiara i Film”zawierającą artykuły umacniające wiarę oraz niezwykły film DVD  pt. „Największy z cudów”.  Cena kompletu   5 zł lub dobrowolna ofiara. Zachęcamy do nabywania.

 12. Zapraszamy nadal do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. naszej Ojczyzny oraz o pokój na świecie.