Program festynu:

  • 15.00 - Otwarcie festynu
  • 15.10 - Występ muzyczny Chóru parafialnego „Harfa” i zespołu „Mocni głosem”
  • 15.40 - Program artystyczny w wykonaniu „Błaszkowskich Słowików”
  • 16.40 - Artystyczny występ patriotyczny Tomasza Bieszczada pochodzącego z Błaszek
  • 17.40 - Występ Kapeli Podwórkowej „Szadkowiacy” z Szadku
  • 18.40 - Koncert muzyczny „Lech Kiss Stawski” z Poznania
    Ok. 20.00 - Zakończenie festynu i wspólne ognisko z kiełbaskami
  • 21.00 – Msza św. w kościele parafialnym

Poszczególne programu będą przeplatane sympatycznymi występami Klowna z Kalisza.

Dodatkowe atrakcje
Zamki dmuchane
Konkursy rodzinne i sportowe z nagrodami
Kawiarnia u św. Anny z pysznymi domowymi wypiekami, kawą, herbatą i inne.:

Charakterystyka artystów i zespołów mających wziąć udział w festynie


Tomasz Bieszczad (1953) polonista, publicysta, animator kultury, reżyser, aktor. W latach: 1972-1987 członek Teatru 77; 1992-2000 redaktor naczelny łódzkiego miesięcznika „Kalejdoskop”; 2003-2011 dyrektor Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych; 1991-2011 dziennikarz i felietonista, satyryk („Dziennik Łódzki”, „Życie”, „Nowiny”, „Głos Szczeciński”, „Piotrkowska 104”, „Aspekt Polski”, strona www KSD). Członek Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Od 2008 w Radzie Etyki Mediów (rezygnacja 2010). Od 2012 w Obywatelskiej Komisji Etyki Mediów. Obecnie realizator widowisk teatralnych i estradowych.

"Szadkowiacy" - Kapela "Szadkowiacy" powstała z inicjatywy Karola Krzemińskiego w 2001r. Działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Szadku. Kapela nagrała 3 płyty i 4 teledyski, jest inicjatorem i zarazem współorganizatorem "Gali Kapel Ziemi Łódzkiej", a w 2016 roku odbyła się jej XIII edycja. Szadkowiacy uczestniczą w wielu przeglądach kapel podwórkowych w całym kraju i mają na tym polu wiele osiągnięć. Grają na festiwalach, targach, jarmarkach, dożynkach i wielu innych imprezach okolicznościowych. W repertuarze kapeli znajdzie się także muzyka sakralna, kolędy i pastorałki. Ostatnie ważne występy to Międzynarodowe Targi Żywności w Berlinie oraz w Kielcach, Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej w Krakowie, Międzynarodowe Spotkania Zespołów Folklorystycznych Lorinci Węgry. Podczas koncertów Szadkowiacy wykonują głównie repertuar autorski o charakterze podwórkowym a także ludowym. (http://www.nasze.fm)

Lech Kiss Stawski - jest znanym w Polsce muzykiem kompozytorem i aranżerem grającym muzykę środka. Śpiewa i gra już od przedszkola, zaczynał na waltorni potem na gitarze w końcu na perkusji. Gdy nie dostał się na studia został wcielony do wojska. I tam grał w orkiestrze wojskowej na waltorni oraz był solistą w zespole estradowym. Po skończeniu służby wojskowej współpracował z takimi wykonawcami jak: Mieczysław Fogg, Janusz Gniadkowski, Homo-Homini, Komand-Band, Pro-Contra i inni. Przez rok grał i śpiewał w międzynarodowym zespole pływając dookoła Świata na jednym z największych promów ‘’Finlandia’’. Zespół ‘’KIS’’założył wraz A.Kmitą i A.Iskrą w 1989r. Byli pierwszymi w tamtym okresie którzy nagrywali Światowe przeboje po polsku. W ciągu czterech lat wydali 3 płyty i ponad 30 kaset. Po śmierci A.Iskry w 1993r zaczął pracować sam przyjmując nazwę ‘’KIS LECH STAWSKI’’ Na początek postanowił przypomnieć piosenkę którą kiedyś napisał i śpiewał przy ogniskach ’’Biała Mewa’’, był to strzał w dziesiątkę, w ciągu pół roku sprzedano ponad milion płyt, piosenka została wykorzystana w filmie pana Janusza Zaorskiego ‘’Szczęśliwego Nowego Jorku’’. Dorobek wydawniczy to: 15 albumów i setki piosenek. Szesnaście płyt w tym jedna platynowa i złota za ‘’Białą Mewę’’ i 2 złote za ‘’Jedną łzę’’ i ‘’Złote Przeboje’’. Inne jego przeboje to m.in. „Żółte tulipany”, „Tysiąc róż na pożegnanie” „Czekam na Ciebie” itd.

Bolesław Ogorzelski, zwany Bolo - kaliski rykszarz, klaun i przebieraniec. Postać barwna, nietuzinkowa i odważna, rozpoznawalna przez dzieci i dorosłych. Emerytowany hydraulik, który nie chce spędzać życia przed telewizorem, nie chce zgnuśnieć i narzekać na swój los. Woli wyjść do ludzi, dać im radość i uśmiech na twarzy. Lubi czuć sie potrzebnym. Wiosną jako królik rozdaje czekoladowe jajeczka w różnych miejscach Kalisza, w Dzień Kobiet w kostiumie rozdaje paniom kwiaty, w Nowy Rok ofiaruje kalendarze jako kominiarz.