Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do Medziugorje w Bośni i Hercegowinie.

Termin pielgrzymki: 21 – 28 czerwca 2009 r.

Koszt pielgrzymki: 350 zł  i 65 euro.
alt

Przewidywany program pielgrzymki:

21.VI 2009  O g. 7.00 Msza św. w kościele św. Anny w Błaszkach. Ok. g. 8.00 wyjazd przystosowanym do zagranicznych wyjazdów, klimatyzowanym autokarem z Błaszek do Medziugorje (ok. 1300 km.). Trasa wiedzie przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę. Jedziemy zarówno w dzień,  jak i w nocy. Po drodze zatrzymujemy się kilka razy, żeby skorzystać z toalety i wyprostować kości. Przejeżdżamy nad Adriatykiem, upajając się cudownymi widokami.

22.VI,  ok. południa przybywamy do Medziugorje (po polsku: Międzygórze), w Bośni i Hercegowinie, miejscowości leżącej ok. 20 km. od Mostaru. Od 1981 r. Medziugorje jest miejscem coraz liczniejszych pielgrzymek (ok. milion osób rocznie) nie tylko chrześcijan, ale i wyznawców innych religii z różnych zakątków świata. Tu zatrzymujemy się na chwilę modlitwy w sanktuarium maryjnym, a następnie udajemy się na kwatery wynajęte dla nas w jednej z miejscowości na terenie parafii Medziugorje. Czas popołudniowy  tego dnia będzie zagospodarowany według własnego uznania przez każdego z pielgrzymów. Będziemy mieszkać w jednym lub w dwóch domach, w pokojach dwu – trzy - lub czteroosobowych. W tych samych kwaterach będziemy przebywać do końca pielgrzymiego pobytu w Medziugorje. Codziennie spożyjemy dwa posiłki: śniadanie i obiadokolację.

23 – 26 VI  Przez cztery pełne dni będziemy realizować program przewidziany dla wszystkich pielgrzymów przybywających do Medziugorje. Daje on możliwość doświadczenia wielu głębokich przeżyć duchowych, odbieranych zarówno wspólnotowo, jak i indywidualnie. W programie tym znajdują się między innymi spotkania z wizjonerami (jest to sześć osób, które od 28 lat dają przekonujące świadectwo o swoich spotkaniach z objawiającą się im Matką Bożą) oraz z różnymi wspólnotami funkcjonującymi na terenie Medziugorje. Każdego dnia wieczorem pielgrzymi mają możliwość uczestniczyć w różnych międzynarodowych spotkaniach modlitewnych trwających od dwóch do trzech godzin, na których gromadzą się tysiące pielgrzymów z całego świata. Poza przeżyciami duchowymi nasz program przewiduje jeszcze inne atrakcje, jak na przykład wyjazd nad miejscowe wodospady.

27.VI  Po śniadaniu jedziemy już po raz ostatni do sanktuarium i żegnamy się, przynajmniej fizycznie, z tym fenomenem, któremu na imię Medziugorje. Wracając do Polski, zatrzymujemy się na kilka godzin nad Adriatykiem. Późnym popołudniem ruszamy w dalszą drogę do kraju.

28. VI  Przewidujemy, że przyjazd do Błaszek nastąpi wieczorem ósmego dnia pielgrzymki.

Prowiant na drogę do Bośni – Hercegowiny zabieramy z sobą, żywność w drogę powrotną można zakupić w Medziugorje.