1. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się wczoraj w ogólnopolską akcję pod nazwą „Różaniec do granic”; zarówno tym, którzy wyjechali i wzięli udział we wspólnej modlitwie na granicy Polski jak i tym, którzy w swojej parafii modlili się na różańcu w naszej świątyni bądź w innych miejscach.
Nich to wydarzenie będzie dla nas wszystkich okazją i zachętą do ożywienia praktyki modlitwy różańcowej oraz okazją do rozpowszechnienia pierwszo sobotnich nabożeństw wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi. Przeżywamy miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku o g. 17.00, natomiast dla dorosłych różaniec będzie dodatkowo w środy, piątki i soboty po Mszy św. wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00.

2. Dziś przeżywamy w Polsce XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Tradycyjnie w tym dniu zbierane będą ofiary do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny”, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin z naszej Diecezji. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

3. Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”.  Zachęcamy do nabywania i czytania.

4. Dziś  (niedziela) o g. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się ostatnia katecheza przedmałżeńska, a za tydzień będzie spotkanie egzaminacyjne dla uczestniczących w katechezie przedmałżeńskiej.

5. Kółko gitarowe będzie mieć swoje spotkanie w czwartek o godz. 15.30, natomiast próba zespołu Mocni Głosem w czwartek o godz. 16.00.

6. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego.

7. W piątek przypada 13 dzień miesiąca – 100 rocznica zakończenia objawień fatimskich. Z tej racji w naszej parafii, po Mszy popołudniowej o g. 18.00, będzie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła połączona z modlitwą różańcową. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie wszystkich, a zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.

8. Ministranci będą mieć zbiórkę ministrancką w sobotę o g. 9.00.

9. W sobotę swoje święto patronalne obchodzić będą nauczyciele i wychowawcy. Wspierajmy nauczycieli, wychowawców i uczniów – zwłaszcza z terenu naszej parafii – z serca płynącą modlitwą.

10. W przyszłą niedzielę będzie coroczne liczenie wiernych w kościołach.

11. Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.

12. Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy zawsze w biurze parafialnym.

13. Dobiega końca I etap remontów czyli renowacja naszej świątyni w 40% jej powierzchni. Zostały jeszcze do zainstalowania w najbliższym tygodniu nowe okna drewniane w południowej części kościoła. II etap remontów rozpoczniemy niebawem od renowacji dużych okiennic żaluzyjnych na wieży kościoła. Wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy za złożone ofiary i nadal prosimy o zrozumienie i wsparcie. Na dzień 7 października 2017 r. dysponujemy kwotą 213.979 zł.