1. Dziś niedziela -18 kwietnia - w całej Polsce obchodzony jest Piąty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Wydarzenie to jest jednocześnie inauguracją XIII Tygodnia Biblijnego, pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. W tym roku jako wspólnota Kościoła będziemy czytać Ewangelię według św. Marka. Zachęcamy i zapraszamy do wspólnej lektury.
  1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze wszystko o ingresie biskupa Damiana do katedry kaliskiej, jego homilia programowa, artykuł pt. „Sok z buraka”, a Kościół katolicki i wiele innych. Zachęcamy do nabywania i czytania.
  2. W celu lepszego przeżycia modlitwy w domach, zarówno dziś jak i w przyszłą niedzielę  o g. 10.30 będziemy nadal na żywo przez Internet transmitować Msze św. z naszego kościoła w Błaszkach. Zarówno dziś jak i w przyszłą niedzielę o g. 15.00  będzie  nadal sprawowana dodatkowa Msza św.  Natomiast każdego dnia, po Mszy św. wieczornej o g. 18.00, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia z suplikacjami w int. ustania pandemii. Zapraszamy do korzystania z tych transmisji!
  3. Dziś po Mszy św. o g. 15.00 zapraszamy na spotkanie Rodziców tegorocznych Dzieci pierwszokomunijnych. Dzieci nie muszą brać udziału w tym spotkaniu.
  4. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu!
  5. W przyszłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzą – jak co miesiąc - zbiórkę pieniężną na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych. W minionym tygodniu anonimowy ofiarodawca z ul. Sulwińskiego  złożył na w/w cel ofiarę w wysokości 500 zł. Bóg zapłać!  W sumie na dzień 17.04.2021 r. na rzecz wspomnianych inwestycji dysponujemy kwotą 256.934 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 23.000 zł. aby jak najszybciej sfinansować wykonane inwestycje. Dlatego dziękując ofiarodawcom nadal prosimy wszystkich o zrozumienie i dalsze wsparcie naszych inwestycji.
  6. W ogłoszeniach parafialnych na IV Niedzieli Adwentu, czyli 20 grudnia 2020 r., podaliśmy obszerną informację na temat istoty, czasu i formy przeprowadzenia w naszej parafii tegorocznej „kolędy”. Nawiązując do tego ogłoszenia informujemy, że „kolędę” tę, o ile warunki sanitarne na to pozwolą, planujemy rozpocząć na przełomie kwietnia i maja. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
  7. Spełniając prośbę ks. Adama Kraski, dyrektora Technikum im. św. Józefa w Kaliszu ponownie informujemy, że Diecezjalne Technikum im. św. Józefa organizuje tydzień otwarty w dniach od 19 - 24 kwietnia. Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych zainteresowani kształceniem się w zawodach: technik informatyk, mechatronik, programista, technolog drewna, fotografii i multimediów będą mogli zobaczyć szkołę, zapoznać się z ofertą kształcenia i profilem wychowawczym opartym na wartościach katolickich. Prosimy o zachowanie środków sanitarnych.
  8. Drodzy Parafianie! Mimo systematycznej segregacji i wywozu śmieci z parafialnego cmentarza nie możemy się z nimi uporać. Śmieci wciąż przybywa dlatego kochani prosimy wspólnie zadbać o porządek na cmentarzu i w miarę możliwości zabierać wypalone wkłady i znicze ze sobą do swoich przydomowych koszy na śmieci. W ten sposób zadbamy o nasze wspólne dobro i estetykę naszego cmentarza. Wszystkich prosimy  o zrozumienie i pomoc!
  9. Wszystkim naszym parafianom życzymy wielu łask od Zmartwychwstałego Chrystusa oraz dobrego zdrowia. Wszystkich zapraszamy nadal do solidarnej i wytrwałej modlitwy w int. szybkiego uporania się z pandemią w naszym kraju. Szczęść Wam Boże na radosne i owocne przeżywanie Tygodnia Biblijnego.