Kościół, Polska i świat okiem Gościa Niedzielnego

  1. Norweski wiceminister ds. dzieci Kai-Morten Terning podzielił zdanie Polski nt. zasad umieszczania dzieci w rodzinach zastępczych; chodzi m.in. o to, by trafiały do rodzin, w których zachowają tożsamość narodową, kulturową i religijną - powiedział we wtorek PAP wiceszef MS Michał Wójcik.
  2. Liczba urodzeń we Francji spada od trzech lat. Dziennik "Le Monde" zastanawia się, czy to "koniec francuskiego wyjątku", czyli epoki, w której wysoki przyrost naturalny wyróżniał Francję na tle Europy.
  3. Czeska Izba Poselska wypowiedziała się we wtorek przeciwko udzieleniu wotum zaufania mniejszościowemu rządowi premiera Andreja Babisza. Rząd musi podać się do dymisji, ale będzie funkcjonował do czasu mianowania nowego gabinetu.
  4. W moim przekonaniu trzeba wyeliminować przypadki aborcji we wszystkich sytuacjach uszkodzenia płodu; nigdy do końca nie wiemy, w jakim stopniu jest on uszkodzony - powiedział PAP marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
  5. Przebywająca w areszcie kanadyjska obrończyni życia Mary Wagner odpowiedziała na list poparcia, przesłany jej przez polskich lekarzy, m.in. prof. Bogdana Chazana. Odwdzięczyła im się krótkim pismem, skreślonym odręcznie zwykłym ołówkiem.