Kościół, Polska i świat okiem Gościa Niedzielnego

1. Co powiedziałby terapeuta Kościołowi, gdyby on, jako pacjent, zawitał w jego gabinecie?
  2. Siedemnaście państw, w tym Polska, wydało wspólne oświadczenie, w którym wezwano do natychmiastowego uwolnienia wszystkich zakładników przetrzymywanych przez Hamas w Strefie Gazy od ponad 200 dni. "Wśród nich są nasi obywatele" - napisali sygnatariusze dokumentu.
  3. Choć prawie półtora roku temu podpisano rozejm kończący konflikt między separatystami z Tigraju a siłami zbrojnymi Etiopii, to walki w tym państwie do dzisiaj nie ustały. Jak informuje ONZ, w połowie kwietnia w wyniku starć na północy kraju ponad 50 tys. osób musiało porzucić swe domy.
  4. Dziecko urodziło się w Wielkiej Brytanii z ciężką wadą serca. Na wyspach nie chciano przeprowadzić ryzykownej operacji. Tym razem udało się miesięcznego chłopczyka przetransportować do rzymskiego szpitala Bambino Gesù.
  5. W wypowiedzi szefa MSZ znalazło się wiele kłamstw i manipulacji - ocenił w czwartek w Sejmie prezydent Andrzej Duda, komentując informację szefa MSZ Radosława Sikorskiego dotyczącą kierunków polityki zagranicznej. Podkreślił, że niektóre wypowiedzi szefa MSZ wzbudziły jego niesmak.