Kościół, Polska i świat okiem Gościa Niedzielnego

  1. Kard. Francesco Coccopalmerio postuluje kolejną zmianę w Kodeksie Prawa Kanonicznego. Tym razem miałaby ona dotyczyć ekologii.
  2. Sensacje o Całunie Turyńskim.
  3. Korzystając z pisarskiej sławy, postanowiła przerwać milczenie środowiska lekarskiego na temat homoseksualizmu.
  4. I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf przerwała urlop wypoczynkowy i powróciła do pracy - poinformował we wtorek w komunikacie rzecznik SN Michał Laskowski. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, Gersdorf miała przebywać na urlopie do 19 lipca.
  5. Projekt ustawy w sprawie zasad orzekania o niepełnosprawności i niezdolności do pracy zostanie przekazany do premiera w wakacje - zapowiedziała PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Zaznaczyła, że w projekcie zaproponowane mają być dwa stopnie niepełnosprawności.