1. Dziś obchodzimy w Kościele uroczystość Trójcy  Przenajświętszej. Dziś, o g. 10.00 jest Rocznicowa Komunia św. dzieci, które w ubiegłym roku przeżywały swoją I Komunię św. Nie tylko dla tych dzieci ale i dla nas wszystkich jest to kolejna okazja aby z serca dziękować Jezusowi za dar Jego przychodzenia do nas w sakramentalnej postaci pokarmu oraz obdarzania nas swoim życiem i swoją przyjaźnią. Ceńmy sobie wszyscy ten niezwykły dar i pielęgnujmy go. Dzieciom rocznicowym i ich rodzicom dziękujemy za prezent do kościoła w postaci  kompletu obrusów ołtarzowych i puryfikatorzy. 7 czerwca organizujemy pielgrzymkę autokarową z dziećmi Komunii Rocznicowej do Lichenia. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u S. Michaeli.

2. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy wszystkich do nabywania i czytania.

3. Dziś po Mszach św. będzie , jak co miesiąc, zbiórka do puszek na renowację naszego kościoła. Będą także rozdawane stosowne „cegiełki” dla ofiarodawców. Prosimy o życzliwość i o zrozumienie.

4. Jutro  o g. 17.00 zapraszamy do kościoła, na spotkanie z siostrami i paniami katechetkami, wszystkie dzieci chętne do sypania kwiatków przed  Panem Jezusem Eucharystycznym podczas procesji Bożego Ciała. Będzie próba sypania kwiatków. Zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne, Krucjatę Eucharystyczną i dzieci młodsze. Prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą koszyczki z liśćmi.

5. Jutro (poniedziałek) – o g. 20.00, odbędzie się kolejne spotkanie Rady Parafialnej. Na to spotkanie serdecznie zapraszamy wszystkich Radnych oraz osoby, które chciałyby się podzielić podczas festynu parafialnego 24 czerwca br. swoimi umiejętnościami czy talentami, np. twórców ludowych.

6. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość „Bożego Ciała” – Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po Mszy św. o g. 11.00 będzie – jak co roku – procesja do 4 Ołtarzy na Placu Niepodległości. Prosimy, aby odpowiedzialność za przygotowanie ołtarzy na „Boże Ciało” w tym roku wzięły te same osoby, które co roku przygotowywały te ołtarze w tym samym miejscu. Zachęcamy wiernych do wzajemnej pomocy w ubieraniu ołtarzy i domów. Na procesję zapraszamy asystę, chór, OSP, orkiestrę, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne i „rocznicowe”,  Krucjatę Eucharystyczną oraz wszystkich wiernych. Policję miejscową prosimy o zabezpieczenie trasy podczas procesji „Bożego Ciała” od g. 11.30 do 14.00. Przez całą Oktawę po „Bożym Ciele” zapraszam wszystkich do licznego udziału we Mszach wieczornych, a po nich będzie procesja eucharystyczna, na którą zapraszam szczególnie asystę, a także strażaków i dzieci.  W najbliższy czwartek nie będzie, wieczornej adoracji eucharystycznej, gdyż w tym dniu  adoracja będzie w czasie procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy.

7. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do spowiedzi już od g. 17.00. W sobotę z racji I soboty miesiąca, po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii, przypominając że wtedy właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca na czerwiec: „Za młodzież bierzmowaną w naszej parafii”. Wszystkim dzieciom z racji Dnia Dziecka składamy najlepsze życzenia. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich dzieciach.

8.   2 czerwca (sobota) odbędzie się IV Ogólnopolska pielgrzymka Żywego Różańca na Jasnej Górze. Nasza Parafia organizuje także wyjazd na to wydarzenie. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy przyjmują panie: Teresa Szczepańska i Elżbieta Drobnik. Zapraszamy!

9. Nasza parafia organizuje wyjazd na Lednicę, który odbędzie się 2 czerwca. Wyjazd o g. 7.45, a powrót ok. g. 3.00 w nocy. Koszt wyjazdu to 50zł (cena obejmuje: przejazd, wejście, ubezpieczenie i parking). Natomiast 7 czerwca organizujemy wyjazd do Kalisza na Diecezjalne spotkanie młodzieży. Zapisy u ks. Marcina do 30 maja.