1.      W minionym tygodniu anonimowy ofiarodawca z Chrzanowic złożył ofiarę 1.000 zł. na rzecz ostatecznego sfinansowania tynkowania naszego kościoła. Ostatecznie więc na dzień 8 grudnia  2018 r. na rzecz remontów kościoła dysponujemy kwotą 516.884 zł.  Potrzebujemy więc jeszcze ok. 13.000 zł. aby do końca tego roku wypłacić firmie budowlanej należne pieniądze. Ofiarodawcom  składamy podziękowanie za złożone ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

2.    Dziś nadal rozprowadzamy  numer „Opiekuna”  z ubiegłej niedzieli. W numerze między innymi o rekolekcjach adwentowych, o koncercie kolędowym „Betlejem w Kaliszu” i o tym czy Jezus był patriotą.  Nadal  też można  nabywać w zakrystii bądź w kancelarii  świece wigilijne –Caritas po 6 zł., oraz kalendarze diecezjalne po 5 zł.

3.    Dziś modlimy się szczególnie za Kościół katolicki na wschodzie. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc temu Kościołowi. Wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. Dziękujemy za złożone ofiary.

4.    Dziś zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po tej Mszy św. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Na spotkaniu będą rozdawane medaliki z łańcuszkami.

5.    Z przodu świątyni po lewej stronie stoi tzw. „Drzewko życia i miłości”. Jeszcze w tym tygodniu, można wziąć z tego drzewka „papierowego aniołka”, przygotować dla zapisanego na nim dziecka prezent i później złożyć go pod choinką w kościele. Paczki prosimy przynosić w tym tygodniu do przyszłej niedzieli.

6.    Przypominamy, że Roraty będą codziennie w dni powszednie tygodnia, oprócz sobót, na Mszy św. o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

7.    Jutro ( poniedziałek – 11 grudnia), o g. 19.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe całą naszą Radę Parafialną.
8.    We wtorek o g. 19.00 spotkanie opłatkowe będzie mieć Koło Przyjaciół Radia Maryja.
9.    W środę zapraszamy na comiesięczne spotkanie wspólnotę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. O g. 18.00 będzie Msza św., a po niej spotkanie opłatkowe.

10.    W czwartek, jak co tydzień,  o g. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację eucharystyczną.

11.    Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych przygotowują paczuszki z siankiem na stół wigilijny. Zachęcamy aby w przyszłą niedzielę po Mszy św. nabywać je w przedsionku kościoła. Ofiara dobrowolna.

12.    Za tydzień, w sobotę wieczorem rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi  O. Krzysztof Flis, franciszkanin pochodzący z Orzeżyna, którego rodzice mieszkają aktualnie na terenie naszej parafii.  Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie parafialnej www.parafiablaszki.pl . Spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu będzie w poniedziałek i w środę już pół godz. przed Mszami św. Prosimy o modlitwę  w int. rekolekcji i zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tych rekolekcjach.

13.    W imieniu organizatorów, za zgodą i pod patronatem Księdza Biskupa Edwarda Janiaka, zapraszamy po raz kolejny na koncert kolęd pod tytułem „Betlejem w Polsce”. Podczas tego Bożonarodzeniowego spotkania będą wykonane  przez największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej najpiękniejsze kolędy świata j, będą życzenia Księdza Biskupa, łamanie się opłatkiem  oraz wspólny śpiew kolęd. Koncert odbędzie się 28 grudnia 2018 r. o g. 19.00, na „Arenie Kalisz”, przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Dochód jest przeznaczony na pomoc potrzebującym. Kupując bilet  i uczestnicząc w koncercie stajemy się ambasadorami Miłosierdzia. Zapisy na bilety, w cenie 60 lub 80 zł., odbywać się będą dziś i w przyszłą niedzielę po Mszach św. w zakrystii.

14.    Na koniec razem z panem organistą dziękujemy parafianom za życzliwe przyjmowanie pana organisty    i nabywanie od niego opłatków i kalendarzy diecezjalnych.  Rodziny, których  pan Mariusz nie zastał w domach mogą jeszcze nabyć opłatek po każdej mszy świętej.